ImmersiveTaille Download

ImmersiveTaille to przydatne narzędzie dla użytkowników Windowsa 8, dzięki któremu można dopasować kształt, rozmiar oraz położenie nowego ekranu startowego. Pozwala to na uruchomienie menu Start z widocznym paskiem zadań bez zakrywania całego ekranu.

Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze, nie musimy jej nawet instalować - wystarczy raz uruchomić ściągnięty plik i dopasować ustawienia do własnych potrzeb. Użytkownik może skorzystać z predefiniowanych ustawień ekranu startowego, które w zależności od wybranej opcji uruchamiają go w postaci paska z widocznym jednym rzędem kafelek w określonym miejscu na ekranie. Menu Start możemy uruchomić w lewej, prawej, górnej oraz dolnej części. Istnieje także opcja uruchomienia nowego ekranu Windowsa 8 w oryginalnej wersji pełnoekranowej lecz z widocznym paskiem zadań, dzięki czemu nadal możemy szybko przełączać się między aplikacjami pulpitowymi.

Użytkownicy, którzy pragną bardziej dostosować wygląd nowego menu z pewnością ucieszą się, że program pozwala także na dopasowanie rozmiaru ekranu starotowego do własnych potrzeb. Jeżeli predefiniowane ustawienia nie wystarczają, wystarczy przejść do zakładki “Advanced” i samemu określić rozmiar oraz odległości od krawędzi ekranu. W zależności od wybranych rozmiarów program wyświetli więcej rzędów kafelek więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby wydłużyć rozmiar np. do połowy ekranu. Możemy także ustawić program w taki sposób, aby uruchamiał się automatycznie wraz z systemem oraz żeby wyświetlał ikonkę w zasobniku systemowym.

ImmersiveTaille docenią z pewnością te osoby, które nie czują się komfortowo w pełnoekranowym wydaniu menu Start. Zastosowanie programu pozwala na korzystanie z nowego ekranu startowego przy jednoczesnym zachowaniu dostępu do najważniejszych części pulpitu.