8StartButton Download

8StartButton to nie tylko narzędzie, którego zadaniem jest przywrócenie funkcjonalności przycisku Menu Start znanego z wcześniejszych wersji systemu Windows. Za jego pomocą możemy znacznie rozbudować i spersonalizować możliwości tego narzędzia.

W Windows 8 brakuje przycisku Menu Start, zaś funkcja wprowadzona w Windows 8.1 jest bardzo pod tym względem uboga. Dlatego warto też zapoznać się z alternatywą, a darmowy 8StartButton jest ciekawym rozwiązaniem. Program umożliwia m.in. wybór wyglądu przycisku Menu Start i rozwijanego paska (obsługa efektu przeźroczystości), a także szybki dostęp do zamykania, uśpienia i restartu systemu. Możemy korzystać z klasycznych funkcji, rozwiązań znanych z Windows 8 albo też wprowadzać wlasne rozwiązania.

8StartButton posiada również inne interesujące funkcje, jak chociażby tzw. Quick Acces Menu, czyli menu szybkiego dostępu. Jest to szybki dostęp do wybranych przez nas najważniejszych funkcji w postaci ikonek. Możemy więc szybko zamknąć komputer czy też włączyć ulubiony program albo grę komputerową. 

Nie trzeba chyba dodawać, że 8StartButton jest w pełni zintegrowany z Windows 8 i Windows 8.1. Co więcej, program cechuje się bardzo małym wpływem na pracę komputera - jest bardzo lekki.