Trillian Astra Download

Trillian to zagraniczny multikomunikator oferujący duże wsparcie dla wszystkich popularnych, światowych protokołów. Pozwala połączyć się z kontami Google Talk!, Facebook, MSN, AIM, ICQ, Yahoo!, Skype oraz z wieloma innymi. Dużą zaletą jest wsparcie protokołu Jabber/XMPP, dzięki czemu możemy skorzystać z uprzednio utworzonych transportów GG oraz Tlen. Poza tym program umożliwia synchronizację czatu na różnych urządzeniach, rozmowy ze znajomymi podczas grania w gry oraz śledzenie aktywności znajomych na portalach Facebook i Twitter.

Trillian charakteryzuje się bogactwem dodatkowych funkcji, które znacznie rozszerzają działanie programu. Przede wszystkim należy wspomnieć o tym, że Trillian dostępny jest nie tylko na Windowsa, ale również na Maka oraz urządzenia przenośne iPhone, iPad, Android i Blackberry. Jeżeli nie mamy akurat dostępu do zainstalowanego programu, to możemy również skorzystać z wersji online i rozmawiać ze znajomymi z poziomu przeglądarki WWW.

Dostępność Trilliana na tylu urządzeniach łączy się również z funkcją ciągłości czatowania. Stan naszej konwersacji jest synchronizowany na wszystkich urządzeniach, dzięki czemu możemy wyjść z domu i kontynuować rozmowę ze znajomymi dalej na smartfonie – od tego samego miejsca, w którym skończyliśmy w domu wraz z podglądem historii rozmów.

Trilliana powinni docenić również wszyscy gracze, a to za sprawą Game Chata - funkcji pozwalającej przyciemnić obraz gry i wyświetlić odpowiednio przygotowaną listę kontaktów i czytelne okno rozmowy. Koniec z używaniem Alt+Tab w czasie grania – teraz możesz jednocześnie grać w swoje ulubione gry i czatować ze znajomymi. Wystarczy skonfigurować w programie dowolny skrót klawiszowy, którym będziemy wywoływać nakładkę komunikatora w grze i gotowe. Nie wpływa to w żaden sposób na płynność gier oraz ich stabilność, co więcej jest to kompatybilne z każdą grą.

Entuzjaści portali społecznościowych również powinni być zachwyceni Trillianem. Program pozwala na podłączenie się do swoich kont na Facebooku i Twitterze, a dodatkowe okienka umożliwiają przeglądanie ostatniej aktywności naszych znajomych. 

Podobnie jak w przypadku portali społecznościowych, program umożliwia podłączenie swoich kont pocztowych i monitorowanie nowych wiadomości. Estetyczny system powiadomień w postaci wyskakujących chmurek w rogu ekranu powiadomi użytkownika o nowych wiadomościach.

Interfejs Trilliana jest ładny, czytelny i jak na program z tyloma funkcjami dobrze zorganizowany. Nie spotkamy się tu z masą niepotrzebnych odnośników oraz spowalniaczy. Trillianowi udało się zachować odpowiednią lekkość przy jednoczesnym bogactwie funkcji i dodatkowych możliwości.