Viber Download

Viber to komunikator internetowy, który cieszy się coraz większą popularnością. Jest to alternatywa dla takich usług jak Skupe i WhatsApp. Za pomocą programu możemy wysyłać wiadomości tekstowe, udostępniać zdjęcia jak również prowadzić rozmowy głosowe i wideo.

Aplikacja Viber bazuje na zyskującym coraz większą popularność protokole VoIP. To darmowa alternatywa dla standardowych sposobów komunikacji – rozmowy telefoniczne, wiadomości elektroniczne, MMS, SMS etc. Oczywiście jedynym warunkiem korzystania z tego typu programu jest stały dostęp do Internetu lub duży pakiet danych Internetu mobilnego. Jeśli korzystamy ze smartfona lub tabletu i posiadamy bezprzewodową sieć domową WiFi z dostępem do internetu, program Viber może być idealną alternatywą nie tylko dla innych komunikatorów internetowych, ale również dla tradycyjnych, płatnych kanałów komunikacji.

Program Viber charakteryzuje się bardzo przejrzystym, nowoczesnym i łatwym w obsłudze interfejsem. Początkowo z programu mogli korzystać jedynie posiadacze urządzeń marki Apple, ale niedługo po premierze we 2010 i w obliczu bardzo szybko rosnącej popularności, producenci postanowili stworzyć wersje na inne systemy operacyjne, również desktopowe – Windows, Mac OS. Jeśli chodzi o urządzenia przenośne, program jest dostępny na takich systemach jak Android, BlackBerry OS, iOS, Symbian, Bada oraz Windows Phone.

Za pomocą aplikacji możemy komunikować się nie tylko pomiędzy telefonami, ale również w dowolnej konfiguracji: z telefonu na komputer, z komputera na telefon, pomiędzy telefonami i komputerami. Ponadto aplikacja synchronizuje wszystkie dane przypisane do jednego konta, dzięki czemu rozmowy prowadzone za pomocą telefonu będą dostępne z poziomu komputera. Należy jednak pamiętać, że instalacja i aktywacja programu na komputerze jest możliwa tylko po instalacji aplikacji w telefonie.