Download, sterowniki

Jak pobrać historię kanału Discord i wiadomości bezpośrednich.

Autor
Juan. M
Data dodania
23.10.2020
Ilość komentarzy
0

Jeśli obecnie szukasz sposobu na pobranie kopii całego kanału grupowego Discord lub historii wiadomości bezpośrednich. W tym artykule dowiesz się, jak to zrobić w różnych formatach, w tym w łatwych do odtworzenia HTML lub plikach tekstowych. Najszybszy i najłatwiejszy sposób na wyeksportowanie wszystkich transkrypcji Discord.

Związane z: Komunikat: Wysyłanie wiadomości na ten kanał zostało tymczasowo wyłączone/ Discord

Jeśli używasz Discorda już od jakiegoś czasu, prawdopodobnie dołączyłeś do wielu grup i uczestniczyłeś w niezliczonych rozmowach. Większość z nich prawdopodobnie nie jest warta zapisywania ani tworzenia kopii zapasowych. Jeśli jednak używasz Discorda również do bardziej znaczących konwersacji, a Twoja historia nie jest tylko zaśmiecona jednorazowymi rozmowami dotyczącymi treści z gier, istnieje duża szansa, że ​​zechcesz pobrać te transkrypcje.

Ponieważ Discord oficjalnie nie oferuje sposobu pobierania / eksportowania zapisu czatów kanału ani historii czatów, musisz zamiast tego użyć narzędzi innych firm. Chociaż możesz być sceptyczny co to tego jak działają takie rozwiązania, dostępne jest jedno wyjątkowo dobre narzędzie, które sprawia, że ​​pobieranie / eksportowanie treści Discord jest bardzo łatwe. Postępuj zgodnie z dalszymi wskazówkami w tym artykule, a dowiesz się jak z niego korzystać.

Jak pobrać zapis czatów kanału i bezpośrednich wiadomości z Discord?

Aby rozpocząć proces pobierania / eksportowania czatu z kanału Discord i historii DM, musisz przejść do GitHub i pobrać Discord Chat Exporter. Poniższe łącze przeniesie Cię na stronę aktualnego wydania. Ten artykuł został napisany przy użyciu wersji 2.8 (najnowszej w czasie pisania), jednak powinieneś upewnić się, że pobrałeś najnowszą dostępną wersję.

Pobierz DiscordChatExporter z Github.

Gdy masz już plik zip DiscordChatExporter na komputerze, otwórz go w żądanej lokalizacji. Następnie kliknij dwukrotnie plik DiscordChatExporter.exe, co spowoduje otwarcie narzędzia. Teraz postępuj zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami, aby zakończyć proces, lub skorzystaj z instrukcji pokazanych tutaj.

Otwórz Discord, a następnie zaloguj się na swoje konto w normalny sposób. Następnie naciśnij Ctrl + Shift + I, aby otworzyć menu opcji programisty (nie martw się, że nie jest to tak skomplikowane, jak się wydaje)  Po otwarciu okna Developer Options znajdź i kliknij Applications  u góry strony. (może być konieczne rozwinięcie opcji za pomocą strzałki, jeśli jest ukryta).

Na stronie aplikacji kliknij opcję Local Storage> https://discordapp.com w lewym panelu. Na koniec naciśnij Ctrl + R, aby odświeżyć stronę. Umożliwi to wyświetlenie opcji tokena , która nie będzie widoczna, gdy po raz pierwszy uzyskasz dostęp do lokalizacji.

Uwaga: Jeśli próbujesz znaleźć token, a jest on niewidoczny, zanim będzie można skopiować kod, odśwież stronę, a następnie kliknij przycisk zatrzymaj, gdy pojawi się kod tokena. Spowoduje to zablokowanie kodu tokena, umożliwiając jego skopiowanie.

Teraz po prostu skopiuj i wklej swój kod tokena w górnej części DiscordChatExporter bez cudzysłowów (") , kliknij strzałkę, a wszystkie informacje Discord zostaną załadowane.

Aby zapisać zawartość, wszystko, co musisz zrobić, to wybrać grupę Discord, z której chcesz wyeksportować zawartość, a następnie wybrać # kanał w środkowym panelu.

Gdy tylko klikniesz kanał, zobaczysz małe okno z opcjami eksportu. Skonfiguruj je tak, aby najlepiej odpowiadały Twoim potrzebom, wybierz Browse, aby wybrać lokalizację, w której chcesz zapisać plik, a następnie Export, aby wyodrębnić dane. Najlepszym formatem do eksportu jest HTML, ponieważ jest łatwy do odczytania i otwarcia oraz wyświetla tekst w formacie podobnym do oryginalnego układu Discord. Zawiera ikony użytkownika, emotikony, obrazki i linki.

Dołącz do dyskusji

comments powered by Disqus