Beyluxe Messenger Download

Beyluxe Messenger to program pełniący funkcję agregatu tysięcy pokoi do chatowania. Po rejestracji konta, podaniu danych personalnych, maila i hasła, otrzymujemy możliwość zalogowania się do programu. Z tego miejsca mamy wgląd na dostępne pokoje tematyczne, które możemy również wyszukać według wybranych kryteriów (zainteresowania, wiek, grupa docelowa). Po wejściu na wybrany chat możemy rozmawiać z innymi użytkownikami za pomocą wiadomości tekstowych, głosowych lub wideo-chatu.

W prawym rogu pokoju dostępna jest lista osób z którymi możemy rozmawiać. Dostępny jest tryb rozmów na chacie ogólnym (wiadomości widziane przez wszystkich), wysłanie wiadomości do jednej osoby lub przeprowadzanie konferencji z wybranymi użytkownikami. Jeśli przy nazwie użytkownika widzimy symbol kamerki lub mikrofonu, tzn można z nim rozmawiać głosowo lub widzieć rozmówcę. Okno rozmów wyposażono w standardowy edytor tekstu i wsparcie dla emotikonów.

Zaletą Beyluxe Messenger jest kompatybilność z najpopularniejszymi komunikatorami internetowymi. Umożliwia połączenie z programami, AOL Instant Messenger, Yahoo Messenger oraz adresami Super IM (możliwość bezpośredniego połączenia z drugą osobą po wpisaniu adresu URL do okna przeglądarki).