TeamSpeak Client Download

TeamSpeak to darmowy komunikator głosowy, który pozwala prowadzić rozmowy z grupą znajomych poprzez Internet. Program działa w oparciu o architekturę klient-serwer, co znaczy, że najpierw podłączamy się do serwera (własnego, stworzonego przez znajomych lub publicznego), a następnie tworzymy swój własny kanał (pokój), w którym spotykamy się ze znajomymi i rozmawiamy.

TeamSpeak zyskał miano jednego z najlepszych komunikatorów głosowych na świecie. Jest jednym z najpopularniejszych komunikatorów wśród graczy. Świetnie się nadaje zarówno dla osób chcących utrzymywać kontakt głosowy podczas grania, jak również w przypadku zwykłych użytkowników mających ochotę porozmawiać za pomocą mikrofonu. W programie możemy ustawiać, w jaki sposób chcemy transmitować swój głos - do dyspozycji mamy tryb ciągłej transmisji (rozmowa jak na Skype), a także tryb, który aktywuje transmisje tylko wtedy, gdy coś mówimy (automatyczne wykrywanie głosu). Możemy także włączyć aktywację transmisji za pomocą wybranego klawisza na klawiaturze.

Jakość dźwięku na Teamspeaku należy do jednej z najlepszych. Program umożliwia dopasowanie głośności mikrofonu, włączenie funkcji redukcji szumów, a także redukcji echa. Brak też jakichkolwiek opóźnień - rozmowy odbywają się szybko i bez problemów. W Teamspeaku możemy także wysyłać pliki pomiędzy użytkownikami. Pliki wysyłane są najpierw na serwery FTP Teamspeaka,  dzięki czemu udostępnianie odbywa się szybko i bezpiecznie.