Przez ostatni rok Facebook, właściciel Messengera i Instagrama, integrował część funkcjonalności na obu platformach, aby ułatwić korzystanie z wiadomości prywatnych swoim użytkownikom. Ta integracja przebiega stopniowo i dlatego niektórzy użytkownicy mogą jeszcze nie być w stanie z niej korzystać.

Związane z: Jak dostosować tło czatów na Instagramie (DM)

Ta integracja pozwoli każdemu użytkownikowi wysyłać i odbierać wiadomości z jednej i drugiej aplikacji, niezależnie od tego, z której w danym momencie korzystasz. Oznacza to, że możemy odbierać i odpowiadać na wiadomości Messengera z sekcji wiadomości bezpośrednich na Instagramie i odwrotnie.

Dotyczy to nie tylko osobistych kont użytkowników, ale i wiadomości z kont biznesowych. Działa to tak, że ​​wszystkie wiadomości otrzymane na Twojej stronie na Facebooku można przeglądać i odpowiadać na nie w bezpośrednich wiadomościach na Instagramie, a prywatne wiadomości z Instagrama można również przeglądać i odpowiadać na nie ze skrzynki odbiorczej na Facebooku.

Poniżej pokazujemy szczegółowo, jak połączyć wiadomości prywatne na Instagramie z Messengerem i odwrotnie:

Jak połączyć swoje konto Facebook Messenger z bezpośrednimi wiadomościami na Instagramie

Przed rozpoczęciem należy zaznaczyć, że ta opcja jest już dostępna w najnowszej aktualizacji Instagrama i Messengera, jednak będzie dostępna tylko dla niewielkiej grupy użytkowników. Liczba użytkowników, którzy mogą korzystać z tej opcji, będzie się stopniowo zwiększać, ponieważ Facebook udostępnia ją stopniowo użytkownikom z całego świata.

1. W zasadzie to, co będziemy musieli zrobić, to otworzyć naszą aplikację Instagram lub Messenger, a ekran powiadomień podobny do poniższego zostanie automatycznie wyświetlony.

2. Tutaj będziemy musieli kliknąć niebieski przycisk z napisem: Aktualizuj/Update

Jeśli przez pomyłkę lub dlatego, że wybrałeś opcję Nie teraz/ Not now, nie wykonałeś aktualizacji, nadal możesz połączyć Messengera z bezpośrednimi wiadomościami z Instagrama.

W tym celu będziesz musiał:

1. Otwórz aplikację Instagram i przejdź do swojego profilu.

2. Tutaj musisz kliknąć ikonę z trzema poziomymi paskami, która daje dostęp do menu.

3. Wybierz opcję Ustawienia

4. Teraz zobaczysz, jak na następnym ekranie opcja jest wyświetlana jako pierwsza: Zaktualizuj wiadomości

5. Kliknij tę opcję, a zobaczysz, jak ikona Instagram Direct Message (papierowy samolot) automatycznie zmienia się w ikonę Messenger.

Kiedy połączymy Messengera z bezpośrednimi wiadomościami na Instagramie, interfejs użytkownika i funkcjonalność będą praktycznie identyczne jak w aplikacji Facebook Messenger.

Intuicyjnie możesz odbierać i wysyłać wiadomości z dowolnej aplikacji. Zwiększają się również możliwości dostosowywania wielu funkcji.

Jak połączyć bezpośrednie wiadomości z Instagrama z wiadomościami na Facebooku.

1. Uzyskaj dostęp do swojej strony na Facebooku z przeglądarki komputera.

2. W menu po lewej stronie na Facebooku będziesz musiał przejść do: Skrzynka odbiorcza

3. W skrzynce odbiorczej będziesz musiał kliknąć sekcję: Instagram Direct

4. Spowoduje to wyświetlenie interfejsu bezpośrednich wiadomości na Instagramie, jednak aby połączyć obie usługi, będziesz musiał kliknąć przycisk: Połącz konto

5. Automatycznie pojawi się małe okno, w którym będziesz musiał zalogować się na konto na Instagramie, którego wiadomości bezpośrednie chcesz połączyć z wiadomościami na swoim koncie na Facebooku.

6. Po kilku sekundach skrzynka odbiorcza bezpośrednich wiadomości na Instagramie będzie dostępna w wiadomości na Twoim koncie na Facebooku.