Dropbox Download

Aplikacja przeznaczona do synchronizowania, przechowywania oraz dzielenia plików. Pozwala na stworzenie kopii zapasowej, dzięki czemu ważne pliki będą bezpieczne. 

Dropbox to wirtualny dysk, który umożliwia automatyczne synchronizowanie danych - zdjęć, dokumentów, muzyki czy programów. Nie tylko pomiędzy różnymi komputerami, ale również urządzeniami mobilnymi (Android, iPhone, iPad, Windows Phone). Po pobraniu program instaluje się jako dodatkowy katalog w wybranej przez nas lokalizacji (np. Moje Dokumenty). Wszystkie pliki, które wrzucimy do folderu Dropbox będą automatycznie wysyłane w chmurę obliczeniową.

Pliki chronione są w internecie hasłem, a dostęp do nich ma jedynie użytkownik. Możemy jednak udostępniać znajomym wybrane pliki - np. zdjęcia. Wystarczy skopiować link z opcji Udostępnij link i wysłać wybranej osobie.

Dropbox pozwala również na automatyczne wysyłanie zdjęć. Wystarczy podłączyć do komputera telefon czy kamerę - program natychmiast zapyta o skopiowanie plików i wysłanie ich na nasze konto. Dzięki temu możemy być pewni, że nie utracimi ważnych fotografii. Zjęcia mogą być też przesyłane dzięki aplikacji na smartfony i tablety.

W podstawowej, darmowej wersji, na nasze pliki otrzymujemy 2 GB przestrzeni. Aby zwiększyć pojemność wirtualnego dysku, musimy wykupić abonament.

Dropbox to nie tylko program desktopowy, który synchronizuje pliki między komputerami. To także aplikacja przeglądarkowa, która umożliwia dostęp do danych bez konieczności instalowania czegokolwiek na komputerze.

Aby skorzystać z tej opcji wystarczy przejść na stronę dropbox.com i zalogować się. Pojawi się wygodny, prosty w obsłudze interfejs umożliwiający przeglądanie katalogów oraz otwieranie i pobieranie plików na dysk twardy komputera. Dzięki temu Dropboksa możemy używać także w kafejce internetowej czy u znajomych.