DVD Shrink Download

DVD Shrink to bezpłatny program do tworzenia kopii zapasowej filmów DVD na dysku twardym z możliwością wybrania ścieżek, rozdziałów, menu itp. Tworzenie kopii zapasowych posiadanych płyt to świetny sposób na to, aby na dłuższy czas zachować je w nienaruszonym, idealnym stanie. Częste korzystanie z ulubionych płyt, mimo dużej ostrożności naraża je na porysowanie, lekkie uszkodzenia lub całkowite zniszczenie. Aby uchronić płyty z ulubionym filmem przed szybszym zużyciem, za pomocą programu DVD Shrink możemy stworzyć jej kopię bezpieczeństwa.

DVD Shrink potrafi zupełnie za darmo wykonać kopię zapasową całej zawartości płyty DVD. Co ciekawe, to nie jedyne funkcje tej aplikacji, która świetnie poradzi sobie również przy wycinaniu ścieżek dźwiękowych, rozdziałów, napisów czy menu. Do dyspozycji użytkownika oddano również opcję podglądu tworzonych kompilacji DVD. 

Kolejną bardzo ciekawą funkcją programu jest możliwość kompresowania materiałów wideo i audio. Jest to szczególnie przdatne, gdy film zapisany na płycie o pojemności 8,5 GB chcemy zmieścić na nośniku o pojemności 4,7 GB bez rażących strat w jakości materiału. Pamiętajmy jednak, że tworzenie kopii zapasowych niektórych płyt może być niezgodne z prawem autorskim oraz licencją wydawcy, autora lub dystrybutora materiału.