Malwarebytes Anti-Malware Download

Malwarebytes Anti-Malware to bardzo dobry program do usuwania szkodliwego oprogramowania z systemu. Przydaje się zarówno w doraźnej pomocy, gdy chcemy szybko usunąć wirusy z komputera, jak również do stałej ochrony i zapobiegania infekcji. Może być wykorzystywany jako samodzielny program antywirusowy, a także jako dodatkowa ochrona do wcześniej zainstalowanego pakietu bezpieczeństwa. Sporym plusem jest przejrzysty interfejs podzielony na kilka zakładek, w którym każdy odnajdzie się bez trudu.

Pierwsza z nich to skaner, gdzie otrzymujemy standardowy dostęp do jednego z trzech trybów skanowania: szybkiego, pełnego oraz błyskawicznego. W zakładce Ochrona możemy włączyć lub wyłączyć dodatkowe zabezpieczenia komputera, m.in. ochronę systemu plików, automatyczne blokowanie zainfekowanych plików lub witryn internetowych czy informacje o poddaniu plików kwarantannie.

Ponadto Malwarebytes Anti-Malware pozwala na bieżąco sprawdzać dostępność nowej wersji programu. Kwarantanna informuje o zabezpieczonych plikach, które z tego poziomu można usunąć lub przywrócić. Z kolei zakładka Logi wyświetla przeprowadzone dotąd skanowania i dezynfekcje, a także umożliwia podgląd logów. Lista Ignorowanych zawiera informacje o pomijanych plikach lub folderach w trakcie skanowania, które możemy w tym miejscu dodawać klikając w przycisk Dodaj a następnie wybierając określone pliki. Kolejna zakładka daje dostęp do zaawansowanych ustawień . Możemy tu dodać hasło, zmienić język, wprowadzić dodatkowe ustawienia skanera , ustawienia aktualizacji programu , a także harmonogramu działań.

Malwarebytes Anti-Malware to kompleksowe narzędzie do ochrony komputera, które może być wykorzystywane zarówno jako samodzielny program antywirusowy, jak również w celu dodatkowej ochrony dla zainstalowanego wcześniej pakietu chroniącego przed wirusami. Jego zaletą jest przejrzysty interfejs podzielony na zakładki, zaś wszelkie funkcje zostały dokładnie opisane, dzięki czemu skanowanie komputera jest procesem błyskawicznym.

Podstawową operacją wykonywaną w programie Malwarebytes Anti-Malware jest skanowanie komputera. Możemy tu wybrać zarówno pełne, szybkie, jak i błyskawiczne skanowanie, zaś po jego zakończeniu możemy korzystać z kolejnych rozbudowanych funkcji. Najważniejsze z nich obejmują selekcję i ignorowanie określonych plików i folderów w celu szybszego skanowania, ochronę komputera w czasie rzeczywistym, możliwość przeniesienia zainfekowanych plików do kwarantanny, a następnie zarządzanie nimi w odizolowanym od pozostałych plików i folderów obszarze pamięci.

Dzięki funkcji połączenia z serwerami producenta za pośrednictwem proxy, mamy nieprzerwany podgląd na mechanizm automatycznej aktualizacji bazy definicji (każdego dnia), które identyfikują malware. W rezultacie komputer jest regularnie chroniony przed stale pojawiającym się w sieci złośliwym oprogramowaniem (m.in. wirusy, dialery, robaki, oprogramowanie szpiegujące, trojany, rootkity).

Plusem jest również ustawienie hasła dostępu do panelu konfiguracyjnego, system ostrzegawczy, informujący nas o nieaktualnej bazie sygnatur bezpieczeństwa oraz możliwość integracji z menu kontekstowym Eksploratora Windows. Warto również pamiętać o wykonaniu aktualizacji przed każdym skanowaniem, w celu pełnego wglądu na bazę potencjalnych zagrożeń.