Comodo AntiVirus Download

Comodo AntiVirus to całkowicie darmowy program antywirusowy, który chroni komputer przed zagrożeniami z Internetu - wirusami, trojanami, rootkitami oraz szkodnikami typu Malware / AdWare.

O ile jeszcze kilka lat temu brak zainstalowanego antywirusa nikogo nie dziwił, tak już dziś jest objawem braku wyobraźni i pojęcia o tym, jak niebezpieczny jest dzisiejszy Internet obfitujący w wirusy, infekcje, złośliwe i szpiegujące oprogramowanie czy komponenty szpiegujące.

Jeśli nie chcemy paść ofiarą internetowych oszustów lub złodziei, powinniśmy zainstalować skuteczne oprogramowanie antywirusowe. Obecnie nawet bezpłatne rozwiązania zapewniają wysoki poziom zabezpieczenia naszego komputera. Do bardzo popularnych programów antywirusowych należy między innymi program Comodo AntiVirus. Co ciekawe, możemy go stosować zarówno w domu na prywatnym komputerze, ale i komercyjnie w firmie, szkole etc.

Oczywiście głównym zadaniem programu jest wykrywanie, blokowanie i kasowanie z komputera najróżniejszego rodzaju szkodliwego oprogramowania w postaci infekcji, wirusów, koni trojańskich czy komponentów szpiegujących. Program Comodo Internet Security jest składnikiem kompletnego pakietu zabezpieczającego Comodo Internet Security.

Bardzo ciekawą funkcją programu Comodo AntiVirus jest zastosowanie technologii chmury, dzięki czemu zapewnia on bezpieczeństwo komputera nawet wtedy, gdy na dysku nie mamy zainstalowanych aktualnych baz sygnatur wirusów. Oprócz tego mamy do dyspozycji skaner behawioralny, który pozwala identyfikować nieznane zagrożenia, jak również mechanizm piaskownicy – SandBox. Do czego to służy? Otóż po uruchomieniu tego trybu potencjalnie niebezpieczne oprogramowanie startuje w wirtualnym i całkowicie odizolowanym od systemu środowisku.

Oczywiście Comodo AntiVirus zapewnia ochronę skrzynki mailowej, jak również oferuje definiowanie list zaufanych aplikacji, które naszym zdaniem nie stanowią zagrożenia dla systemu. Nie zabrakło także trybu Game Mode specjalnie dla graczy. Comodo AntiVirus posiada spolszczony przez społeczność użytkowników, bardzo prosty i przyjazny interfejs graficzny. Co prawda liczba funkcji i narzędzi jest bardzo imponująca, ale mimo to nawet początkujący użytkownik poradzi sobie z obsługą programu bez najmniejszych problemów.