HitmanPro 3 (32-bit) Download

HitmanPro 3 (32-bit) to kompleksowe narzędzie do ochrony komputera. Zaletą jest zintegrowanie z programami antywirusowymi producentów Dr. Web, Emisisoft, G Data, IKARUS i Prevx. Ponadto automatycznie pobiera nowe aktulizacje dla poszczególnych narzędzi i pomimo rozbudowanych funkcji nie spowalnia pracy komputera. Podstawową funkcją jest automatyczne skanowanie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania (malware) oraz wsparcie dla wcześniej zainstalowanych pakietów antywirusowych (brak konfiktu w trakcie pracy innych programów tego typu). Pełne skanowanie odbywa się do 5 minut i może być wykonane bez konieczności instalowania programu na dysku.

Rozbudowany interfejs HitmanPro 3 (32-bit) może początkowo zniechęcić nowych użytkowników, jednak nawigacja po menu odbywa się błyskawicznie, dając dostęp do kluczowych funkcji ochronnych. Przechodząc do ustawień możemy przenieść skanowanie podejrzanych plików do chmury, włączyć tryb bezpiecznego połączenia (SSL), zmienić język, czy zaznaczyć skanowanie w poszukiwaniu pozostałości malware.

W opcjach skanowania możemy zaplanować metodę, datę i czas skanowania, a także integrację z Eksploratorem Windows. Historia zapisuje dotychczasowe akcje, pliki poddane kwarantannie które można usunąć lub przywrócić oraz logi. Ustawienia proxy pozwalają z kolei na ręczną lub automatyczną konfigurację proxy, a także dodatkowe zabezpieczenia chmury. W zakładce Zaawansowane można ustalić tryb dostępu do dysku, a także detekcję szkodliwego kodu nieznanego programu, któremu po analizie nadawany jest stopień szkodliwości.

HitmanPro 3 (32-bit) to zaawansowany skaner, którego głównym zadaniem jest sprawdzanie systemu oraz dysków komputera w poszukiwaniu szkodliwego oprogramowania, czyli wirusów, trojanów, robaków, rootkitów, spyware, adware, keyloggerów etc.

Program skanując komputer korzysta z silnika pracującego w oparciu o chmurę – analizuje potencjalne zagrożenia sprawdzając je w sieci. Technologia ta bazuje również na silnikach takich aplikacji, jak G Data, IKARUS, Emsisoft oraz Dr. Web. Ponadto, HitmanPro 3 (32-bit) nadzoruje zachowania programów wyszukując podejrzane działania.

Jeśli skanowanie jest przeprowadzane na komputerze bez dostępu do Internetu, HitmanPro 3 (32-bit) korzysta z tradycyjnego, wbudowanego w program skanera behawioralnego. Ponadto aplikacja posiada usługę VirusTotal, która analizuje adresy URL oraz podejrzane pliki identyfikując wirusy, robaki, trojany i inne zagrożenia online.

Niestety, aby korzystać z pełnej funkcjonalności programu przez pierwsze 30 dni należy zarejestrować się w serwisie VirusTotal. Po zakończeniu okresu próbnego funkcjonalność programu zostaje ograniczona jedynie do skanowania komputera i wykrywania potencjalnych zagrożeń bez możliwości ich skasowania.