PC Tools AntiVirus Free Download

Aplikacja pozwala na przeskanowanie całego komputera lub jego konkretnej części w celu wyszukania wszelkiego rodzaju zagrożeń i podejrzanych plików, które w przyszłości mogłyby wpłynąć na efektywność systemu. Producenci zadbali również o sprawdzanie systemu pod względem ataków, wirusów i programów szpiegowskich w czasie rzeczywistym oraz implementację kwarantanny dla zainfekowanych plików. Opcja harmonogramu zadań pozwala na indywidualne zlecenie konkretnych działań w danym okresie, co ułatwia pracę z programem.

Praca programu nie wpływa znacznie na wydajność systemu i może działać w tle, nie przeszkadzając w normalnym korzystaniu z komputera. Ma to szczególne zastosowanie przy starszych systemach, które posiadają znacznie ograniczoną pamięć RAM. Automatyczne aktualizacje bazy znanych wirusów nie wymagają od użytkownika jakichkolwiek czynności, zapewniając pełną ochronę systemu.

PC Tools AntiVirus to ciekawa alternatywa do płatnych oprogramowań ochronnych, którego obsługa nie powinna sprawiać problemów, opierają się na kilku prostych panelach jasno wyjaśniających oferowane opcje.