Avast Free Antivirus Download

Avast jest to program antywirusowy, który w ciągu ostatnich lat zyskał popularność dzięki innowacjom w rozpoznawaniu i usuwaniu wirusów, stając się liderem w segmencie antywirusów.

Do niedawna darmowa ochrona antywirusowa nie oferowała wystarczającej pewności – rzadkie aktualizacje, problemy ze skutecznością i wykrywaniem wirusów. Jedynie płatne programy dawały bezpieczeństwo podczas korzystania z Internetu. Obecnie nawet darmowe pakiety antywirusowe są niezwykle skuteczne, a ogromna konkurencja na tym rynku sprawia, że producenci prześcigają się w innowacjach. Godnym uwagi programem antywirusowym z pewnością jest avast! Free Antivirus.

Głównym zadaniem pakietu jest ochrona komputera przez szkodliwym działaniem złośliwego oprogramowania z sieci w postaci wirusów, koni trojańskich, komponentów szpiegujących bądź reklamowych (spyware i adware). avast zapewnia ochronę podczas codziennej pracy z komputerem – przeglądanie stron, wysyłanie i odbieranie wiadomości e-mail, korzystanie z komunikatorów internetowych. Podobnie jak większość oprogramowania antywirusowego, zapewnia zabezpieczenie komputera w czasie rzeczywistym, co w połączeniu z automatycznymi aktualizacjami czyni avast! dobrym antywirusem.

Ponadto avast! posiada systemem FileRep, który skanuje komputer i sprawdza poszczególne pliki i aplikacje pod kątem ich opinii wśród użytkowników w sieci. Jeśli jakiś plik lub program cieszy się niepochlebną opinią, avast! ostrzeże użytkownika lub całkowicie zablokuje daną treść. Antywirus można uruchomić w trybie kompatybilności, dzięki czemu na jednym komputerze mogą działać dwa programy antywirusowe jednocześnie.