eMule Download

eMule to jeden z najstarszych kientów bezpośredniej wymiany plików, często wykorzystywany do pobierania treści łamiących prawa licencyjne, np. filmy i muzyka.

Ściąganie plików w sieci to nieodzowny element pracy z komputerem podłączonym do Internetu. Muzyka, filmy, programy, zdjęcia – to jedne z wielu multimediów, którymi chcemy się dzielić z innymi użytkownikami. Do tego typu czynności niezbędny jest odpowiedni program, a jednym z najpopularniejszych jest z pewnością eMule.

eMule to prosty program do ściągania różnych plików z Internetu w oparciu o sieć peer-to-peer. Warto wspomnieć, że program rozwijany jest na zasadach licencji Opern Source, dzięki czemu każdy może wprowadzać własne modyfikacje. Pamiętajmy również, że ściąganie i udostępnianie w sieci niektórych plików może być niezgodne z prawem autorskim, jak również licencją wydawcy, autora lub producenta.

Za pomocą aplikacji eMule bez trudu znajdziemy gry, muzykę czy filmy udostępniane przez innych użytkowników. Program korzysta z wielu sieci, dzięki czemu można utworzyć jedną, godną zaufania grupę ED2K, Source Exchange czy Kad. Oczywiście program jest całkowicie darmowy i nie występują w nim żadne komponenty Adware czy Spyware. Oprócz tego każdy plik jest sprawdzany podczas pobierania, dzięki czemu możemy być pewni, że ściągamy to, czego szukaliśmy.

Funkcja Intelligent Control Corruption przyspiesza korygowanie uszkodzonych części plików, zaś automatyczne priorytety i zarządzanie źródłami pozwalają zarządzać wieloma pobieranymi procesami. Przydatna jest również funkcja Preview, która umożliwia oglądanie filmu przed jego całkowitym pobraniem – idealne rozwiązanie dla niecierpliwych. Pobierane pliki możemy ponadto grupować i rozdzielać zgodnie z preferencjami.

eMule wyposażono w bardzo szeroki i skuteczny mechanizm wyszukiwania oparty na serwerach (Local i Global), sieci Internet WWW (Jigle i Filedonkey) oraz Kad. Wprowadzono również system znajomych i wiadomości, dzięki czemu możemy łączyć się w grupy oraz komunikować między sobą w obrębie programu. Oczywiście dostępna jest polska wersja językowa – po zainstalowaniu i uruchomieniu programu możemy ją wybrać z ustawień, wystarczy wejść w Settings > Language, a tam wybrać język polski.