Ares Download

Ares jest programem do wymiany plików z innymi użytkownikami służącym do udostępniania oraz pobierania filmów, muzyki i zdjęć.

Ściąganie i udostępnianie różnych plików i zasobów multimedialnych to obecnie praktycznie nieodzowny element korzystania z Internetu. Ciężko powstrzymać się od oglądania filmów na YouTube czy słuchania internetowego radia. Od czasu do czasu chcemy również podzielić się czymś z innymi, a wtedy nieodzowny staje się program do dzielenia się zasobami pomiędzy wieloma użytkownikami. Takim programem jest właśnie Ares – klient sieci P2P.

Pliki audio, grafika, zdjęcia, wideo, dokumenty czy programy – od czasu do czasu, a w szczególności, gdy chodzi o archiwalne pozycje ciężko znaleźć je w sieci. W takich chwilach z pomocą przychodzą programy obsługujące sieci P2P. Ares to jeden z najpopularniejszych programów w tej kategorii, które jeszcze są w użyciu. A jak to działa?

Wszystkie współdzielone w sieci pliki zorganizowane są w specjalnych kategoriach, które możemy dowolnie sortować i układać według własnych kryteriów. Gdy już znajdziemy poszukiwany plik, program postara się wyszukać dodatkowe źródła, aby prędkość pobierania była maksymalnie szybka i zajęła jak najmniej czasu. W programie możemy znaleźć różne funkcje i rodzaje ustawień, między innymi multiwyszukiwanie w zakładkach, ustawianie proxy, wznawianie i ustawianie limitów transferów jak również banowanie wybranych użytkowników.

Warto zwrócić uwagę na wbudowany odtwarzacz plików multimedialnych, który umożliwia podgląd aktualnie ściąganych materiałów. Jeśli więc coś, co ściągamy nie spełnia naszych wymagań, możemy przerwać proces i nie marnować czasu oraz transferu danych. Należy jednak pamiętać, że ściąganie niektórych plików i materiałów multimedialnych może być niezgodne z prawem autorskim!