eMule Torrent Download

Dawno, dawno temu sieć BitTorrent nie była jedynym tego typu kanałem udostępniania i wymiany plików. Jeszcze kilka lat temu w Polsce bardzo popularna była sieć wymiany plików noszących nazwę eMule. Używana głównie przez piratów, choć oczywiście nie tylko, stanowiła źródło dostępu do wielu materiałów wideo, audio czy też elektronicznych książek.

Program eMule Torrent to połączenie dawnej sieci wymiany plikami eMule oraz popularnej do dzisiaj sieci BitTorrent. W jednym programie mamy więc dwa narzędzia - do ściągania plików eMule i do ściągania torrentów. Program ma prosty, intuicyjny interfejs nawiązujący wyglądem do starszych wersji z lat, gdy eMule był bardzo popularnym rozwiązaniem.

Mamy zatem podział na pasek narzędziowy z dużymi ikonami umożliwiającymi szybki dostęp do serwerów, wyszukiwania, wiadomości, plików opcji czy pasek z reklamami. Poza tym eMule Torrent oferuje boczny, lewy pasek wyszukiwania. Wbudowana w program wyszukiwarka (torrentów i plików eMule) pozwala na ogólne wyszukiwanie plików, wyszukiwanie według określonych formatów (audio, wideo, obrazki, dokumenty) czy wyszukiwanie wśród pobranych plików i torrentów.

W głównej części okna programu dostępny jest natomiast widok dwóch list. Pierwsza to wszystkie pobierane przez nas pliki na komputer. Lista druga to szczegóły dotyczące pobieranego przez nas pliku czy plików. Czyli układ bardzo dobrze znany i popularny wśród tego typu narzędzi do ściągania materiałów z sieci Peer-to-Peer. Ponadto, lista opcji pozwala na włączanie i wyłączanie poszczególnych komponentów pobieranych przez nas plików.

Warto zwrócić uwage, że interfejs programu może być przez nas dowolnie modyfikowany. Możemy zmieniać układ i liczbę ikon, poszczególne okna itp. Dodatkowe opcje wbudowane w program to chociażby własny komunikator tekstowy, szybki dostęp do ściągniętych plików czy też też rozbudowane ustawienia. W ramach tych ostatnich możemy chociażby zmieniać transfer plików - szybkość pobierania i wysyłania danych. eMule Torrent dostępny jest w języku polskim.