Dostępna jest już nowa wersja uTorrenta 3.4 alpha build 28869. Co nowego w kolejnym wydaniu?

Poczynając od obecnego builda, aplikacja pozbawiona zostaje możliwości wyświetlania torrentów w formie uproszczonej listy. Zwiększono limit czasu dla DHT, co ma usprawnić szybkość działania tej funkcji. DHT służy do odszukiwania komputerów, na których znajduje się ściągany przez nas plik. Zastosowanie tej funkcji w klientach sieci BitTorrent niesie za sobą pewne plusy, jak na przykład możliwość wymiany plików bez pośrednictwa trackera, lub gdy ten jest chwilowo niedostępny.

Poza zmianą w DHT, nowy build zawiera zbiór poprawek mających na celu poprawę stabilności programu i wyeliminowanie problemów z dostępem do pamięci.

Głównym celem, który twórcy chcą osiągnąć w nowej wersji oznaczonej numerem 3.4, jest zaimplementowanie i przetestowanie funkcji automatycznej aktualizacji, która dokonywać będzie się bez potrzeby ingerencji użytkownika, tzw. silent autoupdate.

Jeżeli chcecie przetestować wersję alpha jednego z najpopularniejszych klientów sieci BitTorrent, to możecie to zrobić ściągając program z oficjalnego forum uTorrent. Należy jednak pamiętać, że wciąż jest to wersja testowa, a więc mogą wystąpić problemy ze stabilnością aplikacji.