uTorrent Download

uTorrent to jeden z najpopularniejszych klientów sieci BitTorrent. Cechuje go szybkość działania oraz spora ilość opcji konfiguracyjnych, pozwalających zoptymalizować program pod kątem posiadanego łącza internetowego. Program zaopatrzono w szereg przydatnych funkcji. W zakładce plik możemy kolejno dodawać pliki torrent do pobrania , wybrać miejsce docelowe pobieranego torenta lub wpisać adres z którego chcemy pobrać. Oprócz tego możemy dodać kanał RSS, a także stworzyć własnego torrenta do udostępnienia innym użytkownikom.

Po dodaniu torrenta do listy pobieranych po kliknięciu na niego prawym przyciskiem myszy odsłaniają się kolejne opcje, m.in. otwarcie folderu docelowego, wymuszenie startu pobierania, przesunięcie w kolejce jeśli mamy kilka plików, usunięcie danych wraz z rozszerzeniem pliku .torrent , a także bardziej zaawansowane ustawienia (zerowanie peerów i banów). Z tego miejsca możemy również przejść do ustawień limitu pobierania i wysyłania plików. Wystarczy najechać na opcję Wykorzystanie Łącza, a następnie przejść do rozwiniętej zakładki Ustaw limit pobierania lub Ustaw limit wysyłania. W czasie pobierania  klipu wideo, z prawej strony nazwy pojawi się symbol Play, pozwalający na bezpośrednie oglądnięcie lub podgląd materiału.

Program uTorrent wyświetla również informacje o dodanych plikach, statystyki dotyczące transferów  oraz peerów, możliwość oceny pliku i wysłanie jej do sieci (ta pojawi się również w momencie usuwania torenta z programu) oraz statystyki trackerów i prędkości. U góry panelu znajduje się również wyszukiwarka, funkcja przełączenia widoku, dostęp zdalny (np z urządzeń mobilnych) oraz Dodatkowe Ustawienia programu (m.in. zmiana języka, interfejsu, konfiguracja połączenia, czy harmonogram). Ponadto z zakładki Urządzenia, mamy możliwość dodawania rozmaitych urządzeń (uTorrent współpracuje z Androidem lub sprzętem firmy Apple) i zarządzania programem z ich poziomu.

uTorrent to niewielki, lekki, a zarazem potężny klient sieci BitTorrent. Jest to obecnie najpopularniejszy program do obsługi sieci P2P opartej na plikach .torrent. uTorrent został zaprojektowany pod kątem szybkości i płynności działania. Aplikacja pozwala na pobieranie kilku plików jednocześnie, kolejkowanie torrentów, kontrolowanie szybkości pobierania oraz wysyłania oraz ustawianie priorytetu wykorzystania łącza dla poszczególnych torrentów.

Rozwijany od wielu lat, doczekał się wielu aktualizacji i nowych funkcji. Program jest bardzo mały, na dysku zajmuje poniżej 800 kB. Dzięki temu szybko instaluje się na komputerze, ma nieduże wymagania, uruchomi się na każdym komputerze oraz działa bardzo płynnie, nie obciążając niepotrzebnie zasobów komputera. Dzięki temu, że program jest bardzo lekki, jego działanie nie obciąża systemu. Program działa w tle i nie przeszkadza w wykonywaniu pracy na komputerze. Działa niesamowicie szybko i reaguje błyskawicznie na komendy użytkownika. Co więcej, jest oparty na protokole µTP, dzięki czemu optymalizuje przepustowość łącza w taki sposób, aby pobieranie odbywało się płynnie i bez przeszkód.

uTorrent wyposażony jest w prosty, intuicyjny i czytelny interfejs, w którym użytkownik bez problemu znajdzie wszystkie interesujące go funkcje oraz zakładki. 

Aplikacja umożliwia utworzenie serwera, do którego można się zalogować z dowolnego miejsca. Oznacza to, że użytkownik może kontrolować ściąganie plików na swoim komputerze będąc poza domem. Wystarczy się zalogować na stronie lub zainstalować odpowiednią aplikacje na urządzenie mobilne (Android). Parę kliknięć wystarczy, aby mieć pełną kontrolę nad całym transferem i ściąganymi przez nasz komputer plikami.

µTorrent automatycznie dostosowuje zużycie łącza biorąc pod uwagę wykorzystanie internetu. Sprawia to, że korzystanie z programów do komunikacji głosowej, strumieniowanie filmów lub muzyki, bądź granie w gry online odbywa się bez przeszkód i tzw. lagów.

Aplikacja dostępna jest również na urządzenia mobilne z systemem Android.