LimeWire Download

LimeWire to rozbudowany klient P2P sieci Gnutella. Działa w oparciu o technologię Java i został wydany na licencji open-source. Podstawowym zadaniem programu jest wymiana plików pomiędzy użytkownikami. Umożliwia zarówno pobieranie jak i wysyłanie niemal każdego rodzaju pliku (audio, wideo, e-booki, zdjęcia itd.). Intuicyjna wyszukiwarka pozwala w błyskawiczny sposób odnaleźć interesujące materiały po wybraniu odpowiedniego kryterium wyszukiwania.

Cechą klienta P2P LimeWire jest przejrzysty interfejs, pozwalający od pierwszego uruchomienia na pełne korzystanie z dostępnych funkcji. Wbudowany samouczek ułatwia ponadto nawigację początkującym użytkownikom. Stabilność programu umożliwia szybkie uruchamianie w trakcie startu systemu, nie wpływając na spowolnienie pracy.

Dodatkowe funkcje LimeWire pozwalają na wybór języka oraz konfigurację łącza, dopasowując optymalną prędkość, multiwyszukiwanie w zakładkach, zatrzymywanie i wznawianie procesu wymiany, banowanie wybranych użytkowników, integrację z iTunes, obsługę protokołu BitTorrent oraz rozpoznawanie licencji Creative Commons License w plikach MP3 i OGG. Z poziomu klienta mamy również dokładny wgląd na wszystkie pliki, jakie posiada wybrany host. Program umożliwia optymalizację przesyłanych plików oraz zawiera dodatkowe filtry. Przydatna jest także możliwość identyfikacji pliku w przypadku, gdy nie mamy pewności co do jego pochodzenia.

Uwaga: Od 26 października 2010 roku korzystanie z klienta P2P LimeWire zostało zabronione na mocy amerykańskiego sądu. Powodem decyzji była wymiana pomiędzy użytkownikami nielegalnego oprogramowania, które w skali globalnej wyniosło aż 98,9% przesyłanych plików.

Limewire to jeden z lepszych klientów pracujących w oparciu o sieć Gnutella. Limewire został napisany w technologii Java oraz jest wydany na licencji open-source. Aplikacja Limewire umożliwia łączenie się, wyszukiwanie i przesyłanie plików pomiędzy użytkownikami. Jest bardzo stabilna i umożliwia startowanie wraz z systemem. LimeWire posiada przejrzysty i czytelny interfejs.

Niektóre jego unikatowe cechy to:
- Możliwość przeglądania wszystkich plików jakie posiada dany host
- Dobre filtry plików i optymalizacja przesyłanych plików.