Comodo Personal Firewall Download

Zapora systemowa to obecnie niezbędne narzędzie systemowe służące do odpierania licznych ataków płynących z sieci – wirusy, konie trojańskie, spyware, komponenty reklamowe i szpiegujące, hakerzy etc. Obecnie ciężko korzystać z Internetu w domu lub w firmie bez odpowiedniego zabezpieczenia.

Jeśli chcemy, aby nasz komputer i przechowywane na nim dane były w pełni bezpieczne, powinniśmy zainteresować się darmową, również do zastosowań komercyjnych i niezwykle skuteczną zaporą sieciową Comodo Personal Firewall. Program jest częścią pakietu zabezpieczającego Comodo Internet Security – oprócz modułu zapory sieciowej Comodo Personal Firewall, w pakiecie znajdziemy program antywirusowy Comodo AntiVirus.

Oczywiście główną funkcjonalnością programu jest filtrowanie ruchu przychodzącego i wychodzącego, jak również zapewnienie bezpiecznego połączenia za pomocą funkcji SandBox (piaskownica). Funkcja ta pozwala uruchamiać potencjalnie niebezpieczne oprogramowanie w wirtualnym oraz całkowicie odizolowanym od systemu operacyjnego środowisku.

Oprócz tego Comodo Personal Firewall umożliwia stworzenie listy zaufanych aplikacji, jak również listę niebezpiecznych, które nie będą uruchamiane. Możemy również za pomocą dodatkowego narzędzia ukryć obecność komputera w sieci. Z pewnością dobrą wiadomością jest informacja o tym, że Comodo Personal Firewall posiada funkcję eksportu i importu osobistych ustawień, dzięki czemu po reinstalacji systemu w jednej chwili przywrócimy ulubione ustawienia.

Interfejs programu jest prosty i funkcjonalny, zaś wszystkie polecenia w języku polskim pozwalają na sprawną konfigurację Comodo Personal Firewall nawet początkującym użytkownikom.