Chcesz zmienić swoje hasło na Twitterze, ale nie wiesz jak? Czasami jest to konieczne, zwłaszcza, gdy dojdzie do wycieku haseł lub innych problemów z bezpieczeństwem na Twitterze. Zobaczmy, jak zmienić hasło na Twitterze do swojego konta społecznościowego.

Zmiana hasła na Twitterze

Są sytuacje, gdy zmiana hasła do swojego konta jest konieczna. Twitter przyznał, że w wyniku błędu wszystkie hasła użytkowników były przechowywane w formie tekstowej w wewnętrznych logach, co oznacza, że były one narażone na możliwość odczytania przez niepowołane osoby. Błąd został wyeliminowany, ale nie wiadomo, jak długo Twitter przechowywał hasła w ten sposób. W związku z tym serwis społecznościowy zachęca do zmiany hasła.

Hasło można zmienić zarówno na komputerze, korzystając z Twittera w przeglądarce internetowej, jak również za pomocą smartfonu lub tabletu z zainstalowaną aplikacją mobilną do obsługi serwisu społecznościowego. Zatem, jak zmienić hasło na Twitterze? Pokażemy obie metody.

Zmiana hasła na Twitterze w przeglądarce internetowej

Jeżeli z Twittera korzystasz głównie na komputerze, to najprościej będzie Ci zmienić hasło za pomocą przeglądarki internetowej. Wejdź na stronę Twitter.com, a następnie zaloguj się na swoje konto.

Wejdź do ustawień hasła na Twitterze

Po zalogowaniu kliknij w ikonę swojego profilu w górnym prawym rogu, aby wysunąć menu z listą dostępnych opcji. Z rozwijanego menu wybierz zakładkę „Ustawienia i prywatność”.

Po przejściu do ustawień prywatności wybierz z lewej strony zakładkę „Hasło”. Pojawi się formularz, pozwalający zmienić Twoje obecne hasło. Wpisz najpierw swoje aktualne hasło, a następnie poniżej wpisz dwukrotnie nowe hasło i kliknij „Zapisz zmiany”. Nowe hasło zostanie wprowadzone od razu.

Zmiana hasła na Twitterze w aplikacji mobilnej

Zmiany hasła można dokonać także w aplikacji mobilnej na Androidzie lub iOS. Aby to zrobić, uruchom aplikację Twitter, a następnie wysuń menu z lewej strony za pomocą gestu przesunięcia palcem od lewej krawędzi ekranu w prawo.

Wejdź do ustawień konta w aplikacji Twitter

Z wysuniętego menu wybierz opcję „Ustawienia i prywatność”. Pojawi się lista ustawień aplikacji Twitter. Wybierz w tym miejscu zakładkę „Konto”, aby przejść do ustawień związanych z bezpieczeństwem i danymi Twojego konta.

Pojawi się kolejna lista opcji, wśród których znajdziesz swoją nazwę użytkownika, adres e-mail i numer telefonu. Pod tymi danymi wyświetla się pole „Hasło”.

Przejdź do opcji zmiany hasła w aplikacji Twitter

Dotknij tego pola, aby wyświetlić opcję zmiany hasła. Na ekranie wyświetli się teraz krótki formularz, w którym musisz wpisać swoje dotychczasowe (aktualne) hasło, a także dwukrotnie nowe hasło, które chcesz ustawić. Po wypełnieniu pól dotknij przycisku „Zmień hasło”, aby potwierdzić zmianę hasła.