Grasz w Fortnite, kupujesz przedmioty kosmetyczne za V-Dolce i chcesz zabezpieczyć swoje konto przed kradzieżą? W ostatnim czasie wzrosła liczba ataków na konta graczy Fortnite. Na szczęście swoje konto Epic Games możesz odpowiednio zabezpieczyć. Jak to zrobić?

Jak zabezpieczyć konto Fortnite

Popularne gry mają to do siebie, że często skupiają na sobie uwagę hakerów, którzy próbują wykraść hasła i konta osób bawiących się legalnie. Nie inaczej jest w przypadku Fortnite. W ostatnim czasie bardzo mocno wzrosła liczba ataków na konta graczy, w wyniku których możemy utracić nie tylko swoje postępy w grze, ale również wszystkie zakupione przedmioty kosmetyczne za V-Dolce. Sam muszę przyznać, że raz na kilka dni na moim koncie pocztowym pojawia się powiadomienie o nieudanej próbie logowania na moje konto Epic Games.

Na szczęście Epic Games oferuje graczom Fortnite odpowiednie funkcje, za pomocą których możemy zabezpieczyć swoje konta. Oto lista rzeczy, o których warto pamiętać jeśli chcemy zmaksymalizować poziom bezpieczeństwa naszego konta.

Korzystaj z unikatowego i bezpiecznego hasła

Podstawą jest hasło do naszego konta. Powinno być ono unikatowe, czyli takie, którego nie używamy w żadnym innym serwisie i w żadnej innej grze. Dlaczego? Hakerzy używają bardzo często baz danych,  które wyciekły z innych serwisów. Następnie próbują używać tych samych loginów, adresów e-mail i przypisanych do nich haseł w innych usługach oraz grach. Jeżeli wszędzie używamy tego samego hasła, przypisanego do tego samego loginu lub adresu e-mail, to wystarczy, że wycieknie jedna baza danych, a wszystkie nasze inne konta o tych samych danych będą również zagrożone.

Zmień hasło na bardziej bezpieczne w Fortnite

W każdej chwili możesz zmienić hasło do swojego konta Epic Games. Wystarczy, że przejdziesz na stronę zmiany hasła do konta Epic Games, a następnie zalogujesz się za pomocą obecnych danych. W sekcji „Hasło i zabezpieczenia” wpisz swoje aktualne hasło, a następnie podaj dwukrotnie nowe, odpowiednio skomplikowane i niepowtarzalne hasło. To zabieg bardzo prosty, ale niesamowicie istotny w celu zabezpieczenia konta.

Powiąż swoje konto z Facebookiem lub kontem Google

Nie, nie po to, aby udostępniać znajomym swoje wyniki, ale po to, aby zabezpieczyć swoje konto. Powiązanie konta Epic Games ze swoim kontem w serwisie Facebook lub Google jest bardzo przydatne pod kątem bezpieczeństwa. W przypadku utraty hasła lub dostępu do swojego konta zawsze możemy je odzyskać logując się i identyfikując za pomocą Facebooka lub Google.

W ustawieniach swojego konta nie znajdziemy opcji parowania z Facebookiem lub Google, dlatego należy to zrobić inaczej. Trzeba najpierw zalogować się na stronie Epic Games za pomocą Facebooka albo Google, a następnie sparować swoje istniejące konto Epic Games.

Wybierz opcję logowania za pomocą konta Google lub Facebooka

Aby to zrobić, przejdź na stronę logowania do Epic Games. Nie wpisuj swojego loginu i hasła. Zamiast tego kliknij w przycisk logowania za pomocą konta Google lub Facebooka.

Pojawi się nowe okno z informacją od Facebooka lub Google o tym, że możesz dalej kontynuować logowanie. Wybierz „Kontynuuj” lub „Dalej”.

Kontynuuj logowanie przez Facebooka

 

Epic Games sprawdzi teraz, czy pod adres e-mail podany w koncie Facebooka lub Google jest przypisane już istniejące konto Epic Games.

Jeśli Twoje konto w Fortnite jest założone na ten sam adres e-mail, co konto Facebook lub Google, to zostanie ono automatycznie połączone.

Jeżeli Twoje konto w Fortnite było założone na inny adres e-mail niż konto Facebook czy Google, to wyświetli się informacja o tym, że możesz teraz założyć zupełnie nowe konto Epic Games LUB połączyć swoje konto na Facebooku lub Google z innym, istniejącym kontem Epic Games / Fortnite. Wybierz opcję „Połącz z istniejącym kontem” i wpisz teraz swoje dane do logowania na konto Fortnite.

Wybierz opcję połączenia z istniejącym kontem

Następnie się zaloguj. Po udanym zalogowaniu Twoje konto Epic Games / Fortnite zostanie połączone z kontem Facebook lub Google i teraz możesz się logować zarówno za pomocą starych danych lub za pomocą Facebooka bądź Google.

Od teraz nawet jeżeli ktoś włamie się na Twoje konto i zmieni hasło, to i tak będzie można się z powrotem na nie zalogować i je odzyskać za pomocą Facebooka lub konta Google.

Włącz dwuetapowe logowanie

Weryfikacja dwuetapowa jest absolutnie najlepszym sposobem na zabezpieczenie swojego konta. Gdy włączymy tę opcję, to po wpisaniu loginu i hasła konieczne będzie jeszcze podanie dodatkowego kodu weryfikującego, który otrzymamy na adres e-mail przypisany do konta. Nawet jeśli ktoś uzyska login i hasło do naszego konta Fortnite, to bez dostępu do naszej poczty e-mail nie zaloguje się na nasze konto.

Ważne jest też to, że weryfikacja dwuetapowa nie jest uciążliwa w codziennym korzystaniu z gry. Kodu weryfikacyjnego nie musimy podawać przy każdym logowaniu, gdyż po pierwszej weryfikacji nasz komputer jest zapamiętywany na 30 dni. Jeżeli jednak dojdzie do próby zalogowania z innego komputera, to znowu będzie konieczne podanie nowego kodu weryfikacyjnego wysłanego na nasz adres e-mail. Dzięki temu zabezpieczamy się przed niechcianym dostępem do naszego konta przez osoby trzecie.

Jak to włączyć? To bardzo proste. Wejdź na stronę ustawień konta Fortnite, a następnie udaj się do zakładki „Hasło i zabezpieczenia”. Na samym dole tej strony znajdziesz pole „Dwuetapowe logowanie”. Kliknij w przycisk „Włącz dwuetapowe logowanie” i gotowe.

Włącz dwuetapowe logowanie na koncie Fortnite

Gdy teraz spróbujemy się zalogować na nasze konto, to wyświetli się prośba o podanie kodu weryfikacyjnego z wiadomości e-mail wysłanej na nasz adres. Po pomyślnej weryfikacji nasz komputer zostanie zapamiętany i przez kolejne 30 dni z tego komputera będziemy mogli się logować bez potrzeby podawania kodu weryfikacyjnego. Jeżeli jednak ktoś z innego miejsca na świecie spróbuje włamać się na nasze konto, to będzie musiał podać kod weryfikacyjny z naszej poczty, do której, miejmy nadzieję, nie uzyska w żaden sposób dostępu.