GlassWire Download

GlassWire to profesjonalna i w pełni darmowa aplikacja, za pomocą której możliwe jest monitorowanie swojego łącza internetowego. Program został stworzony w taki sposób, aby działać wspólnie z popularnymi antywirusami na rynku, jest więc zatem z nimi w pełni kompatybilny i nie wchodzi w konflikt. Narzędzie jest połączeniem dwóch idei - zapory sieciowej oraz programu do monitorowania połączenia internetowego.

Po zainstalowaniu i uruchomieniu aplikacji, GlassWire będzie wyświetlał komunikaty w zasobniku systemowym wtedy, gdy któryś z naszych procesów lub usług rozpocznie łączenie się z Internetem. Dzięki temu użytkownik na bieżąco widzi, które aplikacje działające w tle wykorzystują połączenie internetowe. Wszystkie alerty o programach łączących się z Internetem można przeglądać w oknie programu, w zakładce "Alerts". Dodatkowo mogą być uaktywnione nowe alerty, które np. informują użytkownika o tym, kiedy nasze połączenie internetowe jest zrywane i ponownie odnawiane. Istnieje także możliwość ustawienia swojego limitu transferu w przypadku połączeń mobilnych lub limitowanych, dzięki czemu program wyświetli stosowny komunikat po zbliżeniu się do limitu.

Jedną z największych zalet aplikacji są szczegółowe statystyki wykorzystania łącza. W zakładce "Usage" użytkownik może sprawdzić, ile danych zostało odebranych lub wysłanych przez programy lub procesy, a także sprawdzić, które z nich najbardziej obciążają nasze łącze internetowe. Dla każdej aplikacji mogą być wyświetlone szczegółowe statystyki, które pokazują np. listę wszystkich adresów, z którymi dany program się łączył. 

Dzięki wbudowanej zaporze sieciowej możliwe jest także blokowanie poszczególnych aplikacji i niechcianych połączeń. Zakładka "Firewall" pokazuje także w czasie rzeczywistym wykorzystanie transferu i umożliwia przejęcie kontroli nad połączeniem. Użytkownicy korzystający z innych programów do zapory sieciowej mogą wyłączyć Firewalla w opcjach programu.