Chcesz odczytać hasło do konta, które masz zapisane w przeglądarce Safari na macOS? Możesz w bardzo prosty sposób przejrzeć wszystkie hasła, które są zapamiętane w przeglądarce od Apple. Jak to zrobić?

Jak wyświetlić zapisane hasła w Safari

Zapisywanie haseł ma swoje dobre strony. Nie musimy za każdym razem pamiętać o ich wpisywaniu, przez co logowanie na każde zachowane konto ogranicza się do wybrania go z listy. To, co ma swoje plusy ma także swoje minusy. Oprócz kwestii bezpieczeństwa często efektem ubocznym masowego zapisywania haseł jest to, że ich potem... nie pamiętamy. Gdy przychodzi konieczność zalogowania się i wpisania hasła okazuje się, że nie możemy go sobie przypomnieć.

W takich sytuacjach przydaje się możliwość odczytania zapisanych haseł. Praktycznie każda przeglądarka to oferuje, więc Safari nie jest tu wyjątkiem. Możesz sprawdzić wszystkie zapisane hasła - wystarczy tylko wejść w odpowiednie miejsce i potwierdzić swoją tożsamość, wpisując hasło główne do swojego komputera.

Odczytywanie zapisanych haseł w Safari na macOS

Uruchom przeglądarkę Safari, a następnie na górnym pasku rozwiń menu Safari. Z listy dostępnych opcji wybierz Preferencje.

Wejdź do preferencji Safari

Pojawi się teraz nowe okno z ustawieniami przeglądarki. Znajdziesz tu dedykowaną zakładkę Hasła. Wejdź do niej, aby sprawdzić swoje zapisane hasła. Zanim to jednak zrobisz, konieczne jest potwierdzenie swojej tożsamości w celu odblokowania wyświetlania haseł.

Wpisz hasło do konta macOS, aby odblokować wyświetlanie haseł w Safari

W tym celu wpisz hasło, którego używasz do logowania się w systemie macOS. Po wpisaniu hasła zatwierdź je klawiszem Enter. Wyświetli się teraz lista wszystkich kont, dla których Safari posiada zapisane dane do logowania. Hasła nadal są jednak ukryte pod gwiazdkami.

Nic nie szkodzi. Aby wyświetlić hasło, wystarczy zaznaczyć wybrane konto na liście.

Wyświetl zapisane hasło

Po podświetleniu konta na niebiesko wyświetli się hasło, które możesz teraz odczytać. W ten sposób masz możliwość sprawdzenia każdego zachowanego hasła w Safari.