Auslogics Browser Care Download

Auslogics Browser Care to darmowa aplikacja, za pomocą której możemy w błyskawiczny sposób usunąć niepotrzebne rozszerzenia z przeglądarek, zmienić stronę startową, a także pozbyć się pasków narzędzi i wszelkiego rodzaju toolbarów instalowanych przez szkodliwe oprogramowanie. Aplikacja świetnie sobie radzi w sytuacjach, gdy jakiś szkodnik zaatakował naszą przeglądarkę i notorycznie zmienia nam stronę startową bądź domyślną wyszukiwarkę.

Interfejs programu został podzielony na trzy zakładki, z których każda reprezentuje jedną ze wspieranych przeglądarek - Internet Explorer, Chrome lub Firefox. Obsługa programu jest bardzo intuicyjna, a to za sprawą faktu, że wszystkie zmiany dokonujemy na pomniejszym zrzucie okna przeglądarki. Klikając w pasek adresu możemy szybko zmienić stronę startową lub przywrócić domyślną, z kolei po kliknięciu paska wyszukiwania wysunie się lista wyszukiwarek, które możemy zastosować (Google, Bing, Amazon etc.).

Pod spodem wyświetlana jest lista zainstalowanych w wybranej przeglądarce dodatków i rozszerzeń. Listę możemy ograniczyć tylko do tych szkodliwych za pomocą filtrówl, które pozwalają wyświetlać np. tylko te rozszerzenia, które dodają nowe paski narzędzi do przeglądarki. Dodatki możemy całkowicie usuwać (ikona kosza) lub tymczasowo wyłączać (przycisk OFF). W sytuacjach, gdy przeglądarka wydaje się być nie do odratowania, przydatna okaże się opcje przywracania domyślnych ustawień całego Chrome, IE lub Firefoksa. Wystarczy, że klikniemy w odnośnik “Restore browser’s default settings”, a program od razu przywróci domyślne ustawienia, usunie wszystkie rozszerzenia, a nasza przeglądarka będzie jak świeżo po zainstalowaniu.