Comodo Dragon Download

Comodo to firma, która znana jest przede wszystkim ze swojego oprogramowania zabezpieczającego. Teraz firma Comodo przedstawia nam swoją przeglądarkę internetową, która jest oparta na silniku Chromium. Comodo Dragon jest przeglądarką szybką, minimalistyczną i lekką, posiada wszystkie najlepsze cechy przeglądarki Google Chrome, a do tego dzięki wieloletniemu doświadczeniu firmy Comodo w kwestiach bezpieczeństw, przeglądarką Dragon może pochwalić się ponadprzeciętnym poziomem bezpieczeństwa.

Interfejs użytkownika jest praktycznie taki sam jak ten użyty w przeglądarce Google Chrome. Nawet okienko pomocy czy też zakładka z rozszerzeniami przekierowuje nas do pomocy i rozszerzeń programu Google Chrome. Przeglądarka posiada także tryb Incognito, w którym przeglądarka nie zapisuje ciasteczek i historii odwiedzanych stron. Różnice zaczynają się w dostępnych ustawieniach, Comodo Dragon nie posiada funkcji lokalizacji oraz nie wysyła raportów statystyk do serwerów Google.

Dzięki dużemu doświadczeniu w kwestiach bezpieczeństwa, Comodo zaimplementowało kilka usprawnień do swojej przeglądarki. Dragon informuje nam o witrynach nie posiadających wiarygodnych certyfikatów bezpieczeństwa i ostrzega przed niechronionym przesyłaniem danych. Dragon nie wysyła także informacji związanych z przeglądaniem sieci do zewnętrznych serwerów.

Comodo Dragon wczytuje strony mniej więcej w takim samym czasie w jakim robi to przeglądarka Google Chrome. Oprócz szybkości, Comodo Dragon odziedziczył po przeglądarce Chrome kolejną niekwestionowaną zaletę, czyli minimalizm i przejrzysty interfejs. Comodo Dragon jest idealną przeglądarką dla wszystkich fanów Google Chrome, którzy chcą by ich przeglądarka oferowała jeszcze większy poziom bezpieczeństwa.