Farbar Recovery Scan Tool Download

Jeżeli komputer został już zaatakowany przez wirus, trojana czy inne złośliwe oprogramowanie - ratunek może być trudny. Tym własnie zajmuje się bezpłatny program Farbar Recovery Scan Tool. Jego zadaniem jest skanowanie zainfekowanych pecetów z Windows w poszukiwaniu działających już zagrożeń. A następnie - wykrycie wirusa i jego usunięcie. Program sprawdza się nawet w wypadkach, gdy wirus sporo już namieszał w systemie Windows.

Program po uruchomieniu dokładnie skanuje komputer, pliki systemowe, pliki uruchomieniowe, a także inne komponenty startowe. Farbar Recovery Scan Tool działa również w tzw. trybie awaryjnym - jego uruchomienie możliwe jest z poziomu środowiska Windows Recovery Environment (WinRE) co przyda się w przypadku, gdy zmiany w zainfekowanym systemie są bardzo poważne i nie można uruchomić w standardowy sposób programu. Narzędzie do wykrywania i usuwania wirusów działa nie tylko w najnowszych wersjach systemu Windows, ale również tych starszych. Obsługiwany jest zarówno Windows XP, Windows Vista, Windows 7 jak i Windows 8, 8.1 czy Windows 10.

Dostępne są dwie wersje programu 32- oraz 64-bitowa, zależne od naszego wydania Windows zainstalowanego w komputerze. Program Farbar Recovery Scan Tool posiada dodatkowo takie możliwości jak tworzenie plików log z informacjami o zagrożeniu. Wyświetli on kompletną listę informacji na temat plików DLL, usług Netsvcs, sterowników czy partycji. Znacznie ułatwia to odnalezienie źródła problemu w komputerze. Dzięki wbudowanej funkcji naprawy, program pozwala na odzyskanie systemu, który został już zaatakowany przez wirusua. Program dostępny jest również w języku polskim, co znacznie ułatwia korzystanie z dostępnych funkcji.