ESET Online Scanner Download

ESET Online Scanner to skaner antywirusowy działający online w oparciu o przeglądarkę internetową, z którego możemy skorzystać całkowicie za darmo. Aplikacja, podobnie jak tradycyjny program antywirusowy, przeskanuje cały nasz dysk twardy oraz wykryje i usunie zagrożenia z naszego komputera.

Zaletą skanera online jest to, że nie musimy się ani rejestrować, ani instalować ciężkiego programu na dysku. Całość odbywa się w oknie przeglądarki, a aktywacja następuje za pomocą jednego kliknięcia. ESET Online Scanner wykrywa wszystkie wirusy, trojany, szkodliwe oprogramowanie, robaki internetowe czy też próby wyłudzenia danych. Dzięki temu, że praca programu jest dokonywana po stronie serwera, użytkownik może mieć pewność, że podczas skanowania zawsze dostępne są najnowsze bazy wirusów.

Z aplikacji możemy korzystać na kilka sposobów. Skanowanie może odbywać się w obrębie wybranej przez nas lokalizacji, dzięki czemu możemy przeskanować konkretne pliki, co do których pochodzenia nie mamy pewności. Możemy także wskazać całe foldery lub partycje i przeskanować cały komputer, nie ograniczając się do konkretnych plików. Skaner charakteryzuje się obsługą technologii Anti-Stealth, która pozwala na wykrycie nawet najbardziej ukrytych zagrożeń i wyeliminowanie ich z komputera użytkownika.

Pliki możemy także przechowywać w kwarantannie. To przydatne rozwiązanie, jeśli nie chcemy bezpowrotnie usuwać zainfekowanych plików. Pliki poddane kwarantannie zostają zabezpieczone i nie stanowią zagrożenia dla komputera, ale jeżeli zechcemy, to możemy je przywrócić. ESET Online Scanner, poza zwykłymi plikami, skanuje archiwa spakowane w formacie ZIP, 7Z czy też RAR. Pozwala to wykryć nawet te zagrożenia, które jeszcze nie zaatakowały naszego komputera, a dopiero ukrywają się w postaci spakowanych plików ściągniętych z sieci.