GWX Control Panel Download

GWX Control Panel to stale rozwijające się narzędzie, służące do zablokowania aktualizacji Windowsa 7 lub 8.1 do Windowsa 10. Program początkowo służył przede wszystkim do usunięcia ikony z flagą Windowsa z zasobnika systemowego, która umożliwiała rezerwację i aktualizację systemu do Windowsa 10. Z czasem w programie dodano nowe funkcje i obecnie można za jego pomocą skutecznie i całkowicie zablokować automatyczne pobieranie i aktualizowanie starszych systemów do Windowsa 10.

Zaletą programu jest łatwość korzystania z dostępnych funkcji. Program pozwala:

  • wyłączyć aplikację GWX (Get Windows 10), która wyświetla się w postaci ikony z flagą Windowsa w zasobniku systemowym i oferuje uaktualnienie
  • wyłączyć pobieranie aktualizacji systemowych, które mają związek z Windowsem 10
  • usunąć instalator Windowsa 10, który pobiera się automatycznie, nawet gdy nie interesuje nas instalacja nowej wersji systemu

Po uruchomieniu programu wyświetlone zostanie okienko podzielone na dwie części. Na górze znajdziemy informacje o tym, co już na naszym dysku się znajduje. GWX Control Panel pokazuje, czy aplikacja Get Windows 10 została już pobrana i jest uruchomiona w tle, a także informuje, czy na dysku zostały już stworzone foldery do pobrania Windows 10, a jeśli tak, to ile danych zostało już pobranych w tle.

W dolnej części okna użytkownik znajdzie przyciski pozwalające wyłączyć poszczególne funkcje i usunąć dane pobrane w tle przez Windows Update. Użytkownik może wyłączyć aplikacje GWX, ustawić Windows Update tak, aby nie pobierał aktualizacji związanych z systemem (poprawki bezpieczeństwa nadal będziemy otrzymywać), wyczyścić pamięć podręczną Windows Update, a także usunąć zawartość folderu Windows 10 Download, do którego pobierany jest instalator Windowsa 10.