WSUS Offline Update Download

WSUS Offline Updater to aplikacja, za pomocą której możemy za jednym zamachem pobrać wszystkie aktualizacje z witryny Windows Update bez potrzeby korzystania z tej funkcji w systemie. Z powodzeniem możemy ściągnąć aktualizacje do Windowsa XP, Vista, 7, 8 oraz 8.1. Umożliwia to szybsze pobranie wszystkich uaktualnień niż za pomocą wbudowanego Windows Update, a także pozwala na zrobienie kopii aktualizacji i późniejsze zainstalowanie ich bez potrzeby pobierania wszystkiego od początku.

Aplikacja składa się z dwóch modułów - UpdateGenerator.exe (pobieranie aktualizacji) oraz UpdateInstaller.exe (masowe instalowanie aktualizacji). Użytkownik po uruchomieniu pierwszego modułu może wskazać wersję systemu lub pakietu Office, dla którego chce pobrać aktualizacje, a także poinformować program, czy dodatkowe biblioteki (C++, .NET) oraz Service Packi mają być również pobierane. Po rozpoczęciu pobierania możemy śledzić postęp na bieżąco, sprawdzać prędkość transferu a także to, ile aktualizacji już zostało pobranych.

Z kolei uruchamiając UpdateInstaller program wyświetli okno, w którym można dostosować szczegóły instalowania aktualizacji. Użytkownik może odznaczyć niektóre aktualizacje, które wpływają na programy, takie jak chociażby aktualizacja Internet Explorera do wersji 9 lub 10.