Win+X Menu Editor Download

Win+X Menu Editor to darmowe narzędzie, które przyda się użytkownikom Windowsa 8. Jak nazwa wskazuje, program pozwala na edycję menu szybkiego dostępu, które możemy wywołać w systemie za pomocą kombinacji klawiszy Win+X lub klikając prawym przyciskiem myszy na ukrytą ikonę ekranu startowego. Użytkownik może dodawać nowe pozycje i odnośniki do przydatnych funkcji oraz aplikacji, a także edytować istniejącą zawartość menu.

Obsługa programu jest bardzo prosta - w oknie aplikacji wyświetlają się aktualnie dodane pozycje w menu. Aby dodawać własne, należy skorzystać z opcji w górnej części okna. Rozwijając zakładkę “Add a program” użytkownik może wskazać dowolną aplikację na dysku i dodać ją do listy, a także skorzystać z gotowych zestawów odnośników. Dla przykładu wybierając opcję “Add a preset > Shutdown options”, Win+X Menu Editor umieści w menu szybkiego dostępu odnośniki pozwalające na wyłączenie komputera, zresetowanie go, przelogowanie użytkownika czy też uśpienie systemu.

Dodatkowo pozycje możemy grupować tematycznie. Wystarczy, że dodamy nową grupę przyciskiem “Add a group”, a następnie poukładamy odnośniki wedle własnego uznania.