AudioStreamer Download

AudioStreamer to darmowa aplikacja, która po zainstalowaniu tworzy na komputerze użytkownika serwer strumieniujący muzykę. Dzięki temu możemy stworzyć na własnym komputerze usługę strumieniowania muzyki w oparciu o naszą kolekcję MP3. Po utworzeniu serwera możemy zalogować się z dowolnego miejsca do naszego serwerai za pomocą przeglądarki internetowej i słuchać muzyki za pomocą odtwarzacza webowego. Należy jednak pamiętać, że komputer udostępniający muzykę musi być cały czas włączony podczas słuchania piosenek.

Konfiguracja i uruchomienie AudioStreamera jest bardzo proste i nie wymaga zaawansowanych umiejętności. Po pobraniu i rozpakowaniu plik ZIP do dowolnego miejsca, użytkownik musi uruchomić plik EXE z uprawnieniami administratora. AudioStreamer przygotuje w tym czasie wszystkie pliki i uruchomi na naszym komputerze serwer - jego działanie rozpoznamy po ikonie w zasobniku systemowym.

Gdy nasz serwer będzie już uruchomiony, to wszystko co pozostaje, to konfiguracja, czyli wskazanie folderu z muzyką. Cała konfiguracja dostępna jest z poziomu interfejsu webowego - użytkownik loguje się do odtwarzacza za pomocą przeglądarki i adresu np. http://localhost:9090 (AudioStreamer nasłuchuje na porcie 9090 i należy go zawsze dodawać do adresu IP, czy to zewnętrznego, czy wewnętrznego).

Po zalogowaniiu się do aplikacji (domyślne dane: admin / start), użytkownik może dodać swoje foldery z muzyką za pomocą ustawień. Wystarczy wpisać ścieżkę do folderu, zapisać ikoną dyskietki i kliknąć w przycisk (re)create database. Po tych działaniach serwer jest w pełni aktywny, rozpoznaje naszą muzykę i wystarczy zalogować się do niego poprzez przeglądarkę na innym komputerze lub smartfonie i słuchać naszej muzyki z dowolnego miejsca przy użyciu sieci bezprzewodowej lub internetu.

Więcej informacji dot. ustawienia i działania programu znajdziecie w tekście "Jak strumieniować muzykę z komputera przez Internet?", w którym przedstawiliśmy proces konfiguracji aplikacji.