AnyDesK Download

AnyDesk to darmowy program pozwalający na zdalny dostęp do komputera za pomocą połączenia internetowego. Za pomocą programu możemy się połączyć zdalnie z komputerem, a następnie z niego normalnie korzystać i przeglądać jego zawartość na swoim ekranie. To świetne narzędzie do pracy w grupie, do udzielania komuś zdalnej pomocy ze sprzętem lub po prostu do korzystania ze swojego komputera domowego będąc w podróży bądź w pracy. Zaletą programu jest niesamowicie szybka konfiguracja, a w zasadzie nawet jej brak. Z AnyDesk użytkownik może korzystać od razu po włączeniu, a dzięki wersji Portable możliwe jest zabranie programu wszędzie ze sobą na dysku przenośnym.

Narzędzie AnyDesk wykorzystuje nowe rozwiązania i kodeki wideo, dzięki czemu znacznie zwiększono wydajność w porównaniu do innych programów. W praktyce oznacza to, że zdalne korzystanie z komputera jest bardzo płynne, a całość chodzi bardzo wydajnie. Program potrafi transmitować dźwięk odtwarzany na zdalnie obsługiwanym komputerze, a także wykorzystuje akcelerację graficzną (Direct3D). Możemy uruchamiać programy na drugim komputerze, a także przeglądać dokumenty i zdjęcia bez większych problemów.

Każdy użytkownik dostaje swój unikatowy numer, który służy do łączenia się z innym komputerem. Wystarczy, że otrzymamy od kogoś numer komputera ,a następnie wpiszemy go w programie i wywołamy połączenie. Na ekranie drugiego komputera wyświetli się okno przychodzącego połączenia, podobne jak w programach typu Skype. Jedyne co użytkownik musi zrobić, to zaakceptować połączenie zielonym przyciskiem. Komputery zostaną wtedy ze sobą połączone i użytkownik będzie mógł zdalnie wykonywać przeróżne operacje.

AnyDesk wyposażony jest także w funkcję, która umożliwia zdalne połączenie z komputerem, przy którym nikogo nie ma. Przykładowo, jeśli chcielibyśmy połączyć się ze swoim komputerem domowym, to nie musimy nikogo prosić o zaakceptowanie połączenia. Możemy utworzyć specjalne hasło do nienadzorowanego dostępu, dzięki któremu nawiązanie zdalnej kontroli będzie możliwe bez potrzeby akceptacji połączenia przez obie strony.