Any Send Download

AnySend jest programem służącym do przesyłania plików między komputerami. Oferuje transfer zarówno między takimi samymi systemami operacyjnymi, jak i między różnymi systemami (np. transfer plików pomiędzy Windowsem a Makiem). Do tego dochodzi pełna obsługa platformy mobilnej Android (wymagana aplikacja towarzysząca), co znacznie ułatwia transfer plików z komputera na smartfona lub odwrotnie.

Pierwszym krokiem jest zainstalowanie programu na wszystkich używanych przez nas urządzeniach. AnySend ma małe zapotrzebowanie na pamięć i pracuje w tle, w zasobniku systemowym. Po kliknięciu ikony pojawią się wszystkie podłączone urządzenia rozpoznane w domowym Wi-Fi, na których zainstalowane jest oprogramowanie AnySend w wybranej formie (program lub aplikacja mobilna).

Aby skopiować plik, pliki lub folder wystarczy skopiować pożądany element do schowka (skrótem Ctrl+C), a następnie wybrać z listy AnySenda odpowiednie urządzenie. Transfer rozpocznie się natychmiast. Zaletą usługi są wysokie prędkości transferu i brak konieczności specjalnego konfigurowania lub parowania ze sobą urządzeń.