Pushbullet Download

Pushbullet to darmowy program przeznaczony do zarządzania naszym smartfonem z poziomu komputera PC. Najpełniejszą paletę opcji oferuje, jeżeli korzystamy z systemu Windows oraz Androida w urządzeniu mobilnym. Obsługuje zarówno smartfony jak i tablety czy hybrydy. Program pozwala na szybkie przesyłanie danych, ale też linków czy tekstu. Umożliwia synchronizowanie ustawień.

Pushbullet dostępny jest na wiele platform, dzięki czemu przesyłanie danych jest banalnie proste i możliwe z różnych miejsc. Oprócz programu na Windows mamy aplikacje na Androida oraz iPhone, a także dodatek do przeglądarki Chrome czy wreszcie Pushbullet z poziomu strony internetowej. Do skorzystania z tego narzędzia należy się zalogować z poziomu konta Facebooka lub Google.

Po uruchomieniu tego menedżera Androida, musimy przejść przez krótki instalator, podczas którego wybieramy najważniejsze elementy programu. Należy też oczywiście zainstalować Pushbullet w swoim telefonie lub tablecie. Przesyłanie danych jest możliwe tylko za pośrednictwem tej samej sieci WiFi, do której podłączone są oba urządzenia. Nie można więc wysyłać danych na większą odległość.

Pushbullet podzielony jest na kilka zakładek, które umożliwiają dostęp do najbardziej przydanych funkcji, opcji oraz rozwiązań. Omówmy po kolei wszystkie zakładki, dzięki czemu zyskamy pełną informację na temat tego, jak działa Pushbullet w Windows.

People

Z poziomu tej zakładki możemy zarządzać kontaktami. Nie oznacza to jednak, że możemy kopiować kontakty z telefonu. Zakładka "People" przeznaczona jest do wysyłania na swój telefon krótkich wiadomości z komputera. Takie rozwiązanie w rodzaju wewnętrznego czatu przyda się, jeżeli chcemy szybko przesłać sobie informacje z komputera na telefon - np. jakiś fragment artykułu, przydatny link czy notatkę, która potem może się przydać. Zresztą, możemy wysyłać nie tylko tekst - także załączniki z obrazkami czy dźwiękami.

Devices i Following

To narzędzie przeznaczone jest do zarządzania naszymi urządzeniami, które obsługujemy z poziomu aplikacji Pushbullet. Zakładka pozwala na proste zarządzanie - dodawanie oraz usuwanie urządzeń. Możemy też przesyłać między nimi pliki i tekst - tak samo jak ma to miejsce z poziomu wcześniej opisanej tutaj zakładki. Z kolei zakładka Following jest przeznaczona do śledzenia ciekawych kanałów - to coś na kształt czytnika RSS, tyle że powiadomienia mogą być wysyłane przez nas na smartfon lub tablet.

Remote Files

Ta zakładka pozwala na zdalny dostęp do plików zapisanych w urządzeniach. Funkcja ta dostępna jest jednak tylko z poziomu smartfonów lub tabletów. Umożliwia ona udostępnianie plików zapisanych w urządzeniu, dzięki czemu możemy je pobrać również np. z poziomu komputera korzystającego z programu Pushbullet. Oczywiście nasz telefon czy tablet muszą być podłączone do internetu, jeżeli zależy nam na przesłaniu danych.

Settings

Zakładka ustawienia zbiera w jednym miejscu opcje dotyczące naszego konta Pushbullet, a także wszystkich narzędzi, z których możemy korzystać w ramach omawianego tutaj programu do zarządzania smartfonem z systemem iOS lub Android. Możemy więc z poziomu ustawień konta dodatkowo je zabezpieczyć za pomocą specjalnych tokenów, możemy też skasować konto na Pushbullet lub też wykupić rozszerzoną, płatną wersję programu.

Z poziomu zakładki "Push History" możemy przejrzeć, a także wykasować historię naszych działać z poziomu aplikacji. W opcjach "Devices" dostępna jest opcja zmiany nazwy dla urządzeń, które podpięliśmy do aplikacji, zaś zakładka "People" pokazuje, jak dodać nowych użytkowników. Ostatnia funkcja, jaką znajdziemy to "End-to-End Encryption", czyli możliwość szyfrowania naszych danych za pomocą hasła.

Chociaż Pushbullet dostępny jest jedynie w języku angielskim, to jednak liczba dostępnych opcji, możliwość łatwego przesyłania plików oraz multiplatformowość przesądzają o powodzeniu tego narzędzia do zarządzania urządzeniami mobilnymi. Jak już wspomnieliśmy, program najlepiej sprawdza się do obsługi Androida, jako że system ten jest najbardziej otwarty i pozwala na najdalej idące modyfikacje.