Bandizip Download

Bandizip to darmowa aplikacja, za pomocą której spakujemy pliki na dysku do popularnych formatów, jak również rozpakujemy istniejące archiwa. Program bez problemu radzi sobie ze wszystkimi popularnymi formatami, takimi jak ZIP, RAR, 7Z, TAR oraz wieloma innymi. Aplikacja jest bardzo funkcjonalnym zamiennikiem popularnego WinRARa (w przypadku plików RAR możliwe jest tylko ich rozpakowywanie, program nie potrafi tworzyć nowych RARów).

Bandizip posiada ładny, minimalistyczny interfejs, który charakteryzuje się prostotą i łatwością obsługi. Duże ikony na pasku narzędzi oferują skróty do najczęściej używanych funkcji, takich jak tworzenie nowego lub dodawanie plików do istniejącego archiwum, wypakowywanie archiwów czy też otwieranie ich i podglądanie zawartości bezpośrednio w programie.

Tworzenie archiwum jest bardzo proste, po wybraniu funkcji “Nowe archiwum”, Bandizip uruchomi nowe okienko, w którym wystarczy wskazać interesujące nas pliki, wybrać typ archiwum i jego lokalizację, a następnie potwierdzić wybór przyciskiem “Start”. Archiwa możemy tworzyć i rozpakowywać również w bardziej klasyczny sposób, czyli za pomocą menu kontekstowego.

Bandizip świetnie się integruje z systemem i po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na istniejącym archiwum użytkownik ma możliwość skorzystania z takich pozycji, jak “Wypakuj tutaj” bądź “Wypakuj do katalogu X”. Po zaznaczeniu większej ilości plików w menu kontekstowym znajdziemy funkcje odpowiedzialne także za tworzenie nowych archiwum w bieżącym katalogu.

Warto także wspomnieć o tym, że Bandizip posiada wbudowany system analizy plików pod kątem uszkodzeń. W dowolnej chwili możemy przeskanować nasze archiwa (zarówno starsze jak i utworzone w programie) i sprawdzić, czy nie posiadają błędów.