Free PDF Compressor Download

Free PDF Compressor jest niewielkim, darmowym programem, którego głównym zadaniem jest kompresja plików PDF. Dzięki temu uzyskujemy niewielkich rozmiarów dokumenty, które można łatwo przesłać pocztą czy umieścić na stronie internetowej.

Program do zmniejszania objętości plików PDF charakteryzuje się prostym interfejsem, który pozwala na szybką obsługę danych. Przede wszystkim, podajemy ścieżkę pliku, a następnie miejsce, gdzie zapisany ma być docelowy materiał. Następnie możemy skorzystać z dodatkowych opcji takich jak optymalizacja na potrzeby strony internetowej czy wyświetlanie załączonych notatek.

Free PDF Compressor pozwala na zmniejszenie rozmiaru plików PDF od 30 do nawet 60%. Program usuwa duplikujące się elementy, możemy też wybrać poziom kompresji - od domyślnego, przez szybki, aż po maksymalną kompresję pliku PDF. Warto zaznaczyć, że jeżeli ząłączamy do dokumentów pliki graficzne, mogą one zostać mocno skompresowane. Natomiast do niewątpliwych zalet Free PDF Compressor należy zaliczyć wyostrzenie tekstu i kompresję tła, dzięki czemu gotowy materiał jest często lepszej jakości niż przed kompresją.