7-Zip Download

Co prawda najpopularniejszą aplikacją do kompresji i dekompresji plików jest bez wątpienia WinRAR, ale 7-Zip coraz śmielej i sprawniej zyskuje popularność wśród użytkowników, którzy wolą skorzystać z alternatywnej i co najważniejsze, bezpłatnej aplikacji. Warto również wspomnieć o tym, że największą zaletą programu 7-Zip jest najwyższy wśród aplikacji tego typu stopień kompresji generowanych plików we własnym formacie 7z.

Jak przystało na aplikację, która ma rywalizować z gigantem w tej branży – WinRAR – również 7-Zip obsługuje większość obecnie znanych formatów. Oprócz możliwości pakowania i rozpakowywania takich formatów jak 7z, XZ, BZIP2, GZIP, TAR oraz ZIP, opisywana aplikacja poradzi sobie z rozpakowaniem paczek zapisanych w formatach DEB, DMG, FAT, HFS, ARJ, CAB, CHM, CPIO, ISO, LZH, LZMA, MBR, MSI, NSIS, VHD, WIM, XAR , NTFS, RAR, RPM, UDF oraz Z.

Program 7-Zip charakteryzuje się szybką kompresją i dekompresją, jak również możliwością tworzenia samorozpakowującego się archiwum w formacie 7z. Nie zabrakło również umiejętności kodowania AES-256 dla formatów 7z oraz ZIP oraz integracji z Exploratorem Windows. Niestety największą wadą tej aplikacji jest jej dopiero rosnąca, a w związku z tym ciągle niewielka popularność. Większość plików nadal pakowana jest w najpopularniejszym programie WinRAR, ale mimo to 7-Zip daje sobie z nimi bezproblemowo radę. Oczywiście dostępna jest wersja polska programu, dzięki czemu popularność aplikacji w naszym kraju ciągle rośnie.