Filedrop Download

Filedrop to niewielka aplikacja, która rozwiązuje wszystkie problemy związane z przesyłaniem plików w sieci domowej. Program pozwala na przesyłanie plików pomiędzy komputerami będącymi w jednej sieci bez potrzeby przebywanie w tej samej grupie domowej oraz bez względu na obecną konfigurację udostępniania danych. Wystarczy zainstalować program na urządzeniach, pomiędzy którymi chcemy wysyłać pliki, a program automatycznie je wykryje i pozwoli na komunikację.

Obsługa programu jest bardzo prosta. Po zainstalowaniu Filedrop na pulpicie zostanie umieszczona ramka, w której znajdziemy miniatury pulpitów pozostałych komputerów z zainstalowanym programem. Aby przesłać dane z jednego komputera na drugi wystarczy przeciągnąć plik w miniaturę wybranego komputera, a program wyślę powiadomienie do drugiego urządzenia i poprosi o akceptację. Nie mamy żadnych ograniczeń co do wysyłanych plików - przesyłać możemy wszystko, począwszy od dokumentów, przez piosenki i filmy aż po bardzo duże pliki.

Aplikacja jest świetnym rozwiązaniem jeżeli chcemy sporadycznie przesyłać pliki pomiędzy komputerami bez potrzeby konfigurowania grupy domowej czy też udostępniania folderów. Transfer plików jest bardzo szybki, nie ma żadnych spowolnień, a prosty interfejs sprawia, że obsługa programu jest bardzo przyjemna. Filedrop nie wymaga żadnej konfiguracji, działa “out-of-box” bez potrzeby ustawiania czegokolwiek.