Capsa Free Download

Colasoft Capsa Free to darmowa wersja jednego z lepszych programów do analizowania sieci. Aplikacja umożliwia rozwiązywanie problemów z siecią, namierzanie hosta, który najbardziej obciąża sieć czy zwiększenie bezpieczeństwa. Aplikacja potrafi na bieżąco skanować i analizować przepływ pakietów w sieciach LAN oraz WLAN i wyświetlać wyniki podzielone na tematyczne zakładki.

Po uruchomieniu programu możemy wybrać tryb, w jakim program ma pracować - pełna analiza sieci, monitor przepustowości, analiza http, email, ftp czy użycia komunikatorów. Należy także wskazać kartę sieciową, na podstawie której będzie skanowana sieć. Wyniki wyświetlane są w formie tabel podzielonych na odpowiednie zakładki. Przykładowo, w przypadku monitorowania przepustowości możemy wyświetlić połączenia i przepływ pakietów dla wybranego hosta, a także sprawdzić, do jakich krajów komputer się łączy. Cały czas mamy wgląd w ilość pobieranych plików, a także obciążenie sieci, jakie dany host generuje.

Profile skanowania możemy w dowolnej chwili nagrywać i zapisać dla późniejszej analizy. Administratorzy próbujący rozwiązać problemy z siecią ucieszą się z możliwości ustawienia alarmów i komunikatów, które uaktywnią się gdy zostaną spełnione poszczególne warunki.

Uwaga! Program jest dostępny za darmo do domowego, prywatnego użytku, ale potrzebujemy do tego celu klucza aktywacyjnego. Klucz można uzyskać za darmo ze strony producenta pod tym linkiem.