Clover Download

Clover to niewielki program, a w zasadzie rozszerzenie, które sprawi, że Eksplorator Windows upodobni się nieco do przeglądarki Google Chrome. Clover dodaje funkcję otwierania folderów i miejsc na naszym komputerze w postaci kart (tabów) w Windows Explorer, dzięki czemu możemy przeglądać wiele katalogów w jednym oknie bez potrzeby otwierania kolejnych sesji Eksploratora.

Dodanie rozszerzenia do systemu jest bardzo proste. Po uruchomieniu instalatora, Clover automatycznie skonfiguruje wszystkie potrzebne opcje i połączy się z Eksploratorem Windows. Od tej pory za każdym razem, gdy uruchomimy okno Eksploratora, w górnej części znajdziemy charakterystyczny pasek z zakładkami.

Karty niczym nie różnią się funkcjonalnością od tych, które znamy z przeglądarek internetowych. Nowe taby możemy otwierać za pomocą odpowiedniej ikonki umieszczonej na końcu listy zakładek lub klikając środkowym przyciskiem myszy (rolką). Możemy także kliknąć prawym przyciskiem na wybrany folder i z menu kontekstowego wybrać opcję “Otwórz w nowym oknie”. Zastosowanie znajdzie tutaj także skrót klawiszowy CTRL+T z Google Chrome.

Do listy zakładek możemy też dodawać pozycje, do których chcemy mieć szybki dostęp imitując w ten sposób pasek “ulubionych” stron z przeglądarek internetowych. Jeżeli chcemy dodać zakładkę do paska ulubionych, wystarczy skorzystać z kombinacji klawiszy CTRL+D. Clover wspiera także skórki, dzięki czemu możemy pobierać nowe motywy, które urozmaicą wygląd szarego, leciwego Eksploratora Windows.