Jeśli używasz Google Chrome jako podstawowej przeglądarki internetowej, być może zauważyłeś, że wyszukiwanie obrazem w Google zostało zastąpione przez Google Lens. Jeśli nie podoba Ci się ta zmiana, a korzystanie z wyszukiwania obrazem w Google jest dla Ciebie znacznie lepszą opcją, to ten artykuł pokaże Ci dwa różne sposoby przywrócenia wyszukiwania obrazem w Google Chrome.

Google zawsze wprowadza zmiany w Chrome z zamiarem ulepszenia rzeczy dla użytkowników, jednocześnie maksymalnie wykorzystując wszelkie możliwe opcje gromadzenia danych. W rezultacie wiele nowych funkcji jest słabo odbieranych lub po prostu nie ma większego sensu. Oba powody wydają się być przyczyną zastąpienia wyszukiwania obrazem Google przez Google Lens.

Google Lens z pewnością może być bardzo przydatny, szczególnie gdy jest używany na wielu różnych urządzeniach. Klasyczna funkcja wyszukiwania obrazem w Google jest równie dobra w przypadku rzeczy, do których większość ludzi jej używa. Na szczęście w tej chwili nadal można zamienić Google Lens na wyszukiwanie obrazem w Google w Chrome. Jeśli więc chcesz to zrobić, to postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, gdzie poprowadzimy Cię przez dwie różne opcje, które są obecnie dostępne.

Jak wrócić do wyszukiwania obrazem w Google zamiast opcji Google Lens w przeglądarce Google Chrome?

Najszybszym i najłatwiejszym sposobem rozwiązania tego problemu i przywrócenia do Chrome'a opcji wyszukiwania obrazem w Google jest zmiana flagi w opcjach zaawansowanych. Chociaż ta opcja jest obecnie dostępna, to w przyszłych wersjach może się to zmienić. W takim przypadku musisz przejść do opcji 2. Ale póki co opcja 1 działa, więc sprawdźmy, co należy zrobić.

  • Otwórz Google Chrome, a następnie skopiuj i wklej następujące elementy do paska adresu i naciśnij Enter.

chrome://flags/#enable-lens-standalone

  • To przeniesie Cię prosto do flagi, którą musisz zmienić. Kliknij menu rozwijane obok opcji Włącz funkcję Lens w Chrome i zmień ją na Wyłączone.

  • Teraz uruchom ponownie Chrome, a zmiana zacznie obowiązywać.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, jeśli nie widzisz już tej flagi, musisz użyć opcji omawianej poniżej.

Użyj rozszerzeń wyszukiwania obrazem, aby przywrócić tę opcję w Chrome.

Google ma zwyczaj usuwania takich flag po pewnym czasie, więc może być konieczne rozpoczęcie korzystania z rozszerzenia, które przywraca wyszukiwanie obrazem w Chrome. Dobrą wiadomością jest to, że dostępnych jest kilka różnych rozszerzeń, których można użyć do przywrócenia wyszukiwania obrazem. Każde z nich jest nieco inne, więc możesz spróbować kilku, zanim zdecydujesz się na konkretne rozszerzenie.

Sposób alternatywny.

Jeśli nie możesz zmienić flagi i nie chcesz korzystać z rozszerzenia, zawsze możesz utworzyć zakładkę lub skrót, aby przejść bezpośrednio do tradycyjnej witryny wyszukiwania obrazem w Google. Nie jest to najwygodniejsze rozwiązanie, ale działa i ma swoje plusy i minusy.