Unreal Commander Download

Ogromne dyski twarde zachęcają użytkowników do składowania coraz większej ilości plików, programów czy dokumentów. Setki filmów, tysiące plików muzycznych MP3 czy nawet setki tysięcy zdjęć i grafik – czasami bardzo ciężko nad tym zapanować. Problemy stwarzają głównie operacje na plikach, takie jak przenoszenie i kopiowanie. Z programem Unreal Commander operacje te stają się prostsze.

Unreal Commander to bezpłatny program do zarządzania plikami na dysku komputera. Obsługa programu jest bardzo prosta, dzięki czemu nawet początkujący użytkownicy bez problemu poradzą sobie z przenoszeniem, kopiowaniem lub kasowaniem dużej liczby plików zapisanych na dysku twardym.

Do najważniejszych funkcji programu można zaliczyć oczywiście przeglądanie plików w dwóch osobnych panelach z opcją zaawansowanego wyszukiwania. Oprócz tego możemy szybko i sprawnie zmieniać nazwy wielu plików jednocześnie, co jest przydatne przy nazywaniu na przykład kilkudziesięciu fotografii z wakacji w jednym folderze. Nie zabrakło również możliwości synchronizacji folderów lub operacji na plikach przeprowadzanych w tle.

Warto zwrócić uwagę na możliwość obsługi różnych archiwów w formacie ZIP, RAR, ACE, CAB, JAR, TAR czy LHA. Jakby tego było mało, w program Unreal Commander wbudowano klienta FTP, który umożliwia łączenie się z zewnętrznymi serwerami plików. Możemy na przykład udostępniać pliki na jednym komputerze, zaś na drugim mieć do nich dostęp za pośrednictwem programu Unreal Commander.