UltimateDefrag Freeware Edition Download

UltimateDefrag Free to rozbudowany i bardzo skuteczny program do defragmentacji dysku twardego. Interfejs jest prosty w obsłudze. W górnym lewym rogu znajduje się lista partycji i przycisk Analyze (Analizuj). Poniżej mamy różne tryby pracy. Standardowy nazywa się Fragmented files only.

Poza nim aplikacja oferuje jeszcze kilka innych sposobów defragmentacji. Drugi to Consolidate. Program przenosi dane na partycji tak, aby uzyskać jeden obszar zapisany i jeden obszar niezapisany.

Folder/file name sortuje pliki alfabetycznie. Recency defragmentuje biorąc pod uwagę pliki niedawno modyfikowane oraz utworzone. Volatility kieruje się kryterium częstotliwości dostępu. Dzięki temu najszybciej będą uruchamiać się te pliki i foldery, z których najczęściej korzystamy.

Opcja Auto jest przeznaczona dla początkujących użytkowników. UltimateDefrag sam ocenia jak dysk jest używany i które kryteria wybrać. Pole Maximum resource usage pozwala na ustawienie progu maksymalnych zasobów systemowych, jakie zamierzamy poświęcić na defragmentację.

Jeśli podamy 30% czy 50% procedura zajmie więcej czasu, ale nadal będziemy mogli normalnie pracować na komputerze. Standardowa defragmentacja zajmuje w programie od kilku do kilkudziesięciu minut. Bardziej zaawansowane warianty mogą jednak zablokować nasz komputer nawet na kilka godzin.