Boot Repair Disk Download

Boot Repair Disk to darmowe narzędzie, które pozwala rozwiązać problemy z nieuruchamiającym się systemem operacyjnym. Jeżeli twój Windows nagle przestał działać, wyświetla błąd związany z MBR, NTLDR lub podobny, to program Boot Repair Disk prawdopodobnie go rozwiąże. Narzędzie jest przydatne zwłaszcza wtedy, gdy nie posiadamy oryginalnego dysku instalacyjnego Windows, który posiada funkcję automatycznej naprawy rozruchu.

Program musimy nagrać na płycie CD (dystrybuowany jest w formie obrazu ISO) lub stworzyć z niego bootowalnego pendrive'a. Następnie uruchamiamy komputer wraz z podłączonym nośnikiem zawierającym Bood Repair Disk i wybieramy bootowanie z płyty lub pendrive'a. Narzędzie zostanie uruchomione (wybieramy także wersję 32 lub 64-bitową oraz język), a następnie sprawdzi nasz komputer w poszukiwaniu problemów z rozruchem. Po kliknięciu w przycisk "Recommended" program automatycznie wykona zalecane operacje, które mają na celu wyeliminiowanie błędów i naprawienie naszego rozruchu. 

Boot Repair Disk umożliwia także wykonanie pewnych operacji ręcznie - znajdziemy je w sekcji Advanced Settings, czyli ustawień zaawansowanych. Możemy z tego miejsca zrobić kopię zapasową sektora rozruchowego oraz tablicy partycji MBR, jak również wykonać pojedyncze poprawki. Po wszystkim wystarczy uruchomić komputer ponownie w tradycyjny sposób i sprawdzić, czy problemy zostały naprawione. W przypadku, gdy nie uda się rozwiązać problemu możliwe jest wygenerowanie w programie Boot Repair Disk raportu zawierającego informacje o problemach. Taki raport może zostać później wykorzystany w sieci w celu uzyskania pomocy technicznej.