HDD LLF Low Level Format Tool Download

HDD LLF Low Level Format Tool to bardzo przydatne narzędzie, które umożliwia wykonanie operacji zwanej jako low-level format, czyli niskopoziomowego formatowania dysków, pendrive'ów czy też kart pamięci. Niskopoziomowe formatowanie to funkcja, która różni sie znacznie od zwykłego formatowania, które możemy wykonać np. na wybranej partycji w systemie.

Po skorzystaniu z programu HDD LLF Low Level Format Tool usunięte zostaną trwale wszystkie dane z dysku, jak również wykasowane zostaną całkowicie wszystkie partycje i wpisy w rekordzie MBR. Oznacza to, że użytkownik po wykonaniu tej operacji utraci wszystkie dane z dysku bez względu na podział na partycje. Niskopoziomowe formatowanie jest przydatne zarówno po to, aby trwale wykasować swoje dane przed sprzedażą dysku, jak również w celach naprawczych. Często operacja pozwala przywrócić do życia niedziałające dyski lub pendrive'y, które są niewykrywalne w systemie lub uniemożliwiają zapisywanie jakichkolwiek danych (błąd o ochronie przed zapisem).

Pomimo poziomu zaawansowania całej operacji, niskopoziomowe formatowanie z programem HDD LLF Low Level Format Tool jest bardzo proste, a cała operacja ograniczona do absolutnego minimum. Użytkownik po uruchomieniu programu musi wybrać z listy dysk, który chce sformatować, a następnie przejść do zakładki "Low-level Format" i kliknąć przycisk formatowania. Operacja ta w zależności od rozmiaru dysku może potrwać nawet kilka lub kilkanaście godzin, więc dobrze jest zostawić komputer włączony na noc.