Partition Wizard Home Edition Download

MiniTool Partition Wizard Home Edition to darmowe narzędzie, które pozwala na zarządzanie partycjami i dyskami z poziomu systemu Windows, program pracuje zarówno na systemach 32 jak i 64 bitowych. Aplikacja może tworzyć, usuwać, zmieniać rozmiar, formatować, kopiować, konwertować oraz ukrywać partycje. Za pomocą programu Partition Wizard Home Edition możemy także zmieniać litery dysków, dokonywać dynamicznej konwersji dysków oraz przeprowadzać testy naszych dysków twardych. Aplikacja współpracuje z większością dysków twardych a nawet z wymiennymi nośnikami danych (flash drive oraz karty pamięci).

Interfejs programu Partition Wizard Home Edition odpowiada ostatnim edycjom systemów Microsoft Windows. Nawigacja po programie jest bardzo prosta, zaś każda partycje jest przedstawiona jako graficzny wykres. Dzięki opisywanej aplikacji mamy dostęp do szczegółowych informacji na temat naszych dysków oraz partycji, włączając w to wymienne dyski flash. Nie wszystkie narzędzia tego typu bezproblemowo obchodzą się z wymiennymi dyskami USB, Partition Wizard Home Edition radzi sobie w tej kwestii wyśmienicie. Po kilku godzinach spędzonych z programem możemy śmiało stwierdzić że aplikacja jest bardzo prosta w użyciu a tak naprawdę posiada ogromne możliwości.

Przed wykonaniem jakichkolwiek czynności program wyświetla listę zadań do wykonania, dzięki temu możemy cofnąć nie do końca przemyślane decyzje bądź też potwierdzić wykonanie wybranych zadań. Wykonywanie jakichkolwiek czynności zajmuje bardzo mało czasu, w mgnieniu okna utworzymy partycje, sformatujemy dyski a nawet zmienimy system plików z FAT na NTFS. Dodatkowo oprócz aplikacji pod system Windows możemy pobrać płytę z funkcją automatycznego uruchamiania, dzięki temu będziemy mogli operować na dyskach i partycjach bez żadnych ograniczeń, ponieważ tak uruchomiona płyta nie będzie ograniczona jakimkolwiek systemem operacyjnym.

Bezpłatna aplikacja do partycjonowania radzi sobie z tablicami MBR i GPT. Łącznie na dysku twardym może zarządzać nawet 32 partycjami. Jest w pełni zgodna z systemem Windows 8 i prosta w obsłudze - rozszerzenie partycji i wykonanie innych podstawowych operacji to kwestia tylko kilku kliknięć.

Struktura dysku twardego w programie MiniTool Partition Wizard Home Edition jest prezentowana w formie wykresów, co ułatwia orientację początkującym użytkownikom. Dodatkowe funkcje to kopiowanie partycji, kopiowanie całego dysku fizycznego czy odzyskiwanie danych z partycji. Do tego dochodzą opcje trwałego usuwania danych z wybranego dysku, formatowania partycji, łączenia ich i oczywiście usuwania. MiniTool Partition Wizard Home Edition pozwala na przygotowanie dysku systemowego umożliwiającego wykonywanie zaawansowanych operacji zablokowanych w środowisku Windows.

Partition Wizard Home Edition to świetny przykład darmowej aplikacji, która zbiera świetne recenzje i zadowoli z pewnością nie jednego użytkownika.