BlueScreenView Download

Bluescreenview to program, który pozwoli nam w szybki sposób znaleźć i odczytać pliki DMP tworzone podczas zrzutu w wypadku niespodziewanej awarii komputera. Za każdym razem, gdy system napotyka błąd i jest zmuszony do ponownego uruchomienia, na dysku tworzony jest plik typu “dump”, który zawiera szczegółowe informacje na temat problemów z komputerem. Plik jest odpowiednio zakodowany, z czym Bluescreenview radzi sobie świetnie.

Interfejs programu jest bardzo prosty i intuicyjny - wystarczy jeden rzut okiem, aby od razu zrozumieć działanie aplikacji. W górnej części programu znajdziemy listę znalezionych plików DMP. Znalezione zrzuty możemy sortować po nazwie, dacie napotkania na błąd czy też innych parametrach. Po wybraniu konkretnej pozycji z listy, program wyświetli szczegółowe informacje na jej temat.

Bluescreenview wyświetla treść napotkanego błędu, jak również listę plików, które miały z nim jakiś związek. Na czerwono podświetlone są te pliki, które bezpośrednio przyczyniły się do zrestartowania systemu. Zaletą jest możliwość wyświetlenia treści w błędu w taki sam sposób, jaki ma to miejsce na ekranie monitora podczas zrzucania informacji, czyli na niebieskim tle z zachowaniem specyficznej stylistyki.

Aplikacja automatycznie wyszukuje zrzutów w folderze C:\Windows\MiniDump. Lokalizację możemy zmienić w ustawieniach programu, a jeżeli posiadamy zrzut w innym miejscu, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wskazać pojedynczy plik z dowolnego miejsca na dysku.